Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64258.27
-1.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.6
-0.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.36
-1.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.6
-0.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Rus Bankası Sberbank, Stablecoin Çıkarıyor!

Sberbank, “Sbercoin” isimli stablecoin çıkarmak için Rusya Merkez Bankası’na başvurdu.

Clock
Paylaş
Dev Rus Bankası Sberbank, Stablecoin Çıkarıyor!

Rusya’nın devlet destekli en büyük bankası olan Sberbank‘ın, Rusya Merkez Bankası’na “Sbercoin” isimli bir stablecoin çıkarmak üzere başvuruda bulunduğu bildirildi.

728×90 muhabbit - Dev Rus Bankası Sberbank, Stablecoin Çıkarıyor!300x250 muhabbit - Dev Rus Bankası Sberbank, Stablecoin Çıkarıyor!

Rus haber ajansı Interfax tarafından 21 Ocak tarihinde yayımlanan bir haberde Sberbank’ın ticari işlem müdürü Sergey Popov’un konu ile ilgili açıklamalarına yer verildi. Popov, Dijital dönüşüm ve dijital ekonomiyi düzenleme çalışmaları kapsamında, Sberbank’ın Ocak ayı başında merkez bankasına başvurduğunu ve kayıt prosedürünün genellikle 45 günden uzun sürmediğini açıkladı. Yetkili, bu nedenle, bankanın bu yılın ortalarında platformunu ve stablecoin’i başlatabileceğini söyledi. Ancak, Sberbank tarafından çıkarılacak olan Sbercoin’in nasıl vergilendireceği konusunda araştırmaların tamamlanmadığı da bildirildi.

Sberbank tarafından vergilendirme konusu ile ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

“Bu projenin ilkbaharda başlatılması ihtimali çok yüksek. Dijital finansal varlıkların vergilendirilmesiyle bağlantılı, henüz tam olarak çözülmemiş bir sorunumuz var. Ancak bu sorunun yakında çözüleceğini umuyoruz.”

Popov, Sberbank’ın şu ana kadar teknolojik açıdan böyle bir itibari para birimi ile çalışmaya hazır olduğunu da belirterek çözümün işe yarayıp yaramadığını görmek için dahili bir testi tamamladıklarını da açıklamalarına ekledi.

Rusya’nın 1 Ocak 2021’de “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” isimli kripto paralar ile ilgili yasasını resmen kabul ettiği biliniyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Rus Devlet yetkilisi Anatoly Aksakov, Finansal Piyasalar Komitesi’nin ülkenin yeni kripto para yasasının kabul edilmesinden sonra Rus kripto para ihraçlarının artmasını beklediğini dile getirdi.

Bu kapsamda da hatırlanacağı üzere, Sberbank, bu planlar hakkında uzun süredir devam eden spekülasyonları takiben, 2020 yılının Kasım ayı sonunda yerel Sbercoin tokenini geliştirme haberini duyurmuştu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar