BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Rus Devi Sberbank, Blockchain Platformuna Katıldı

Sberbank blockchain adımlarını hızlandırdı.

Yayın:

-

Rusya’nın en büyük bankası olan Sberbank’ın İsviçre kolu, emtia ticareti finansmanı için blockchain tabanlı bir platforma katıldı.

Yapılan açıklama ile Sberbank Switzerland AG, blockchain destekli ticaret finansmanı hizmetini uygulamak için İsviçre ticaret finansmanı platformu Komgo ile bir anlaşma imzaladı.

2018 yılında piyasaya sürülen Komgo, emtia piyasalarında ticaret finansmanını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Komgo, katılımcıların dijital, güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde hızlı bir şekilde veri alışverişi yapmasını sağlayan blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Platform, katılımcılar arasında ticaret finansmanını kolaylaştıran ve işlemlerin hızını artıran çok çeşitli çözümler sunmaktadır. Ayrıca uygulanacak Blockchain teknolojisi ile paydaşların bir anlaşmayı gerçek zamanlı olarak kontrol etmelerine olanak tanıyarak emtia ticaretinin ihtiyaç duyduğu şeffaflığı sunmaktadır.

Komgo CEO’su Souleïma Baddi, yapılan anlaşma ile ilgili olarak şu cümleleri kurdu:

“Sberbank, Komgo için önemli bir stratejik ortak. Üyelikleri, dijital ağımıza başka bir güven katmanı getiriyor ve kullanıcılarımız için önemli coğrafi pazarların yolunu açıyor. Daha güvenli ve daha verimli bir ticaret yöntemine geçiş için Sberbank İsviçre’yi ve müşterilerini desteklemekten heyecan duyuyoruz “

Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı Evgeny Kravchenko, emtia ticareti finansmanının “Sberbank İsviçre”’nin stratejik bir işi olduğunu belirtti. Yöneticiye göre, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri şirketin ana pazarları olurken, Sberbank İsviçre de küresel ticaret akışını destekliyor.

Kravchenko, son yıllarda, piyasa ihtiyaçlarını yerine getirmek için ticaret finansmanının dijitalleşmesi kapsamında çok fazla çalışma yaptıklarını açıkladı. Birleşme ile ilgili olarak ise şu açıklamalarda bulundu:

“Komgo’nun kullanışlı ve yüksek teknolojili çözümleri sayesinde müşterilerimizin operasyonlarının artan verimliliğini gerçekten takdir edeceklerine yürekten inanıyoruz”

Komgo, Ethereum blok zincirine dayalı bir emtia ticareti finansmanı platformu geliştiren merkezi olmayan bir ticaret finansmanı platformudur. Komgo’nun kuruluş amaçları arasında, ticaret finansmanı işlemlerini hızlandırmak yer almaktadır.

Sberbank Blockchain Adımları

Sberbank, attığı adımlar ile son zamanlarda blockchain endüstrisine hızlı bir giriş yaptı. Hatırlanacağı üzere Sberbank, blockchain tabanlı bir bilet satış sistemi sunmak için Rusya merkezli büyük bir havayolu şirketi olan S7 Airlines ile birlikte çalışmaya başlamıştı. Yine Bankanın Rus rublesine bire bir sabitlenmiş kendi stabilcoinini başlatmayı düşündüğü bildirilmişti. Hatta Sberbank yöneticisi Sergey Popov, Rusya’nın bankacılık devinin bire bir Rus rublesine sabitlenebilecek kendi stabilcoinini çıkarmayı düşündüğü açıklamalarında bulunmuştu.

Diğer Blockchain Haberleri İçin :Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

BSN International Tezos Network’ü Bünyesine Kattı!

Blockchain Hizmet Ağı, yeni blockchain projelerini bünyesine ekliyor.

Yayın:

-

BSN

Çin’in hükümet destekli blockchain projesi olan Blockchain Hizmet Ağı (BSN), Tezos blockchaininin, uluslararası platformuna entegrasyon haberini duyurdu. 24 Eylül’de yapılan resmi duyuruya göre Tezos, BSN’de halka açık blockchain hizmetlerine erişim sağlayan küresel bir platform olan BSN International’a entegre edilecek “ilk blockchainlerden biri” oldu.

Entegrasyon sayesinde, dünya çapındaki geliştiriciler artık BSN’in küresel nodelarını ve portallarını kullanarak Tezos protokolüne erişebilecek. BSN’e göre, hem ana ağda hem de test ağında Tezos blockchaini ile entegre olan üç küresel node var. Duyuruya göre, bugüne kadar BSN’nin küresel “node”ları, Hong Kong, California ve Paris’te.

BSN International’de kendi izinli blockchainlerini dağıtmak ve yönetmek için, geliştiriciler resim internet sitesinde bir hesap oluşturmalıdır. Geliştiriciler “İzinsiz Hizmetler” kısmına erişerek, Tezos ana ağında ya da test ağında kendi projelerini oluşturabilirler. BSN’in duyurduğu gibi Tezos tarafından sağlanan tüm API’lere, orijinal veri formatı korunarak BSN üzerinden benzer yollar ile erişilebilir.

Tezos ve BSN yöneticileri, bu gelişme ile ilgili herhangi bir yorum yapmadı.

Bildirilenlere göre, Blockchain Hizmet Ağı Haziran 2021’e kadar 40 adede kadar halka açık blockchain entegrasyonu yapmayı planlıyor. Tezos, NEO, Nervos, Cosmos’un IRISnet’i, Ethereum ve EOS dahil olmak üzere altı blockchainden oluşan ilk grup şimdiden duyuruldu. BSN, ikinci grup olarak Algorand, ShareRing ve Solana blockchainlerini entegre etmeyi planladığını açıklamış durumda.

Ekim 2019’da başlatılan Çin’in Blockchain Hizmet Ağı, başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen ağlarda blockchain uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak üzere konumlandırılmış, devlet destekli bir blockchain girişimidir. Program, küresel ticari kullanım için Nisan 2020’de resmi olarak başlatılırken, BSN International Ağustos ayında yayına girdi.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Hintli Borsa BuyUcoin, Kripto Para Faaliyetleri İçin Düzenleyici Çerçeve Önerdi

Sunulan çerçeve ile ülkedeki kripto para yasaklarının kalkması planlanıyor.

Yayın:

-

Hindistan merkezli küresel kripto para borsası BuyUCoin, Hindistan‘daki kripto para faaliyetlerini düzenlemek için tüm Hintli kripto para paydaşlarının desteğine sahip olduğunu iddia ettiği bir çerçeve önerisinde bulundu.

2 Ekim tarihinde yapılacak olan resmi açıklama ile yayınlanacak olan  “sandbox” isimli çerçevenin geliştirilmesine hangi paydaşların yardımcı olduğu konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.  

Milyar dolarlık işlemleri gerçekleştiren ve 350.000’den fazla kullanıcıya sahip olan BuyUCoin borsası, hazırlamış olduğu çerçeveyi, topluluk tarafından yönlendirilen kurallar, öneriler ve uygulama yöntemlerinden oluşan bir taslak olarak tanımlıyor.

Kripto Para Yasakları

Yakın zamanda Hindistan Yüksek Mahkemesi, Mart 2018’den bu yana yürürlükte olan bankaların, kripto para şirketleriyle işlemlerine getirilen yasağı kaldırmıştı. Bu durum piyasalarda yatırım ve iyimserlik iklimi oluşturdu aynı zamanda da borsalara olan kullanıcı ilgisinde de bir patlama meydana getirdi. Bu ilgiye kayıtsız kalmayan borsa, kripto işlemleri için hazırlamış olduğu çerçeveyi Hindistan Hükümetine sunacak ve gerekli adımların atılmasını bekleyecek.

Ancak bazı yetkililerin dijital varlıkların ticaretini kısıtlamak için alternatif çerçeveler geliştirme çabalarının olduğuna dair haberler zaman zaman gündeme gelmektedir. Bu gibi bazı belirsizliklerin olması kripto para ticareti ile ilgilenen bir kısım kitleyi de endişe içinde bırakıyor.

BuyUCoin’in CEO’su ve kurucu ortağı Shivam Thakral, yaptığı bir açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 “Bu öneri, kripto para birimini kitleler için erişilebilir kılmak için uzun bir yolculuğun ilk kilometre taşıdır”

Thakral ayrıca bu taslağın, kripto para uzmanlarından ve sektör içerisindeki uzman kişilerden gelen bilgiler ışığında hazırlandığını söyledi. Bu çerçevenin, hükümetin kripto paralar ile ilgili yasa yapmasına yardımcı olmanın yanında aynı zamanda sektöre yeni başlayanlara rehberlik edeceğini bildirdi.

Quantum Economics Başkan Yardımcısı Charles Bovaird, Sanbox isimli çerçeveyi övgüyle karşıladığını belirti ve şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Kripto para ticaretinin yasaklanması, Hindistan’ın, diğer ülkelerin gerisinde kalmasına neden olur. Hintli yetkililerle gerekli görüşmeler yapılarak, ülkede çok ihtiyaç duyulan kripto para düzenlemeleri uygulayabilir.”

BuyUCoin yaptığı açıklama ile hazırlamış olduğu Sandbox’ın ilk taslağını 2 Ekim 2020 tarihinde yayımlayacağını ve bu taslağa buyucoin.com/sandbox adresinden ulaşılabileceğini bildirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Hindistan Haberleri İçin: Hindistan Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.