Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56981.11
11.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3270.22
6.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.29
6.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.5
1.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rus Devi Sberbank, Blockchain Platformuna Katıldı

Sberbank blockchain adımlarını hızlandırdı.

Clock
Paylaş
Rus Devi Sberbank, Blockchain Platformuna Katıldı

Rusya’nın en büyük bankası olan Sberbank’ın İsviçre kolu, emtia ticareti finansmanı için blockchain tabanlı bir platforma katıldı.

Yapılan açıklama ile Sberbank Switzerland AG, blockchain destekli ticaret finansmanı hizmetini uygulamak için İsviçre ticaret finansmanı platformu Komgo ile bir anlaşma imzaladı.

Binance BannerBinance Banner

2018 yılında piyasaya sürülen Komgo, emtia piyasalarında ticaret finansmanını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Komgo, katılımcıların dijital, güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde hızlı bir şekilde veri alışverişi yapmasını sağlayan blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Platform, katılımcılar arasında ticaret finansmanını kolaylaştıran ve işlemlerin hızını artıran çok çeşitli çözümler sunmaktadır. Ayrıca uygulanacak Blockchain teknolojisi ile paydaşların bir anlaşmayı gerçek zamanlı olarak kontrol etmelerine olanak tanıyarak emtia ticaretinin ihtiyaç duyduğu şeffaflığı sunmaktadır.

Komgo CEO’su Souleïma Baddi, yapılan anlaşma ile ilgili olarak şu cümleleri kurdu:

“Sberbank, Komgo için önemli bir stratejik ortak. Üyelikleri, dijital ağımıza başka bir güven katmanı getiriyor ve kullanıcılarımız için önemli coğrafi pazarların yolunu açıyor. Daha güvenli ve daha verimli bir ticaret yöntemine geçiş için Sberbank İsviçre’yi ve müşterilerini desteklemekten heyecan duyuyoruz “

Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı Evgeny Kravchenko, emtia ticareti finansmanının “Sberbank İsviçre”’nin stratejik bir işi olduğunu belirtti. Yöneticiye göre, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri şirketin ana pazarları olurken, Sberbank İsviçre de küresel ticaret akışını destekliyor.

Kravchenko, son yıllarda, piyasa ihtiyaçlarını yerine getirmek için ticaret finansmanının dijitalleşmesi kapsamında çok fazla çalışma yaptıklarını açıkladı. Birleşme ile ilgili olarak ise şu açıklamalarda bulundu:

“Komgo’nun kullanışlı ve yüksek teknolojili çözümleri sayesinde müşterilerimizin operasyonlarının artan verimliliğini gerçekten takdir edeceklerine yürekten inanıyoruz”

Komgo, Ethereum blok zincirine dayalı bir emtia ticareti finansmanı platformu geliştiren merkezi olmayan bir ticaret finansmanı platformudur. Komgo’nun kuruluş amaçları arasında, ticaret finansmanı işlemlerini hızlandırmak yer almaktadır.

Sberbank Blockchain Adımları

Sberbank, attığı adımlar ile son zamanlarda blockchain endüstrisine hızlı bir giriş yaptı. Hatırlanacağı üzere Sberbank, blockchain tabanlı bir bilet satış sistemi sunmak için Rusya merkezli büyük bir havayolu şirketi olan S7 Airlines ile birlikte çalışmaya başlamıştı. Yine Bankanın Rus rublesine bire bir sabitlenmiş kendi stabilcoinini başlatmayı düşündüğü bildirilmişti. Hatta Sberbank yöneticisi Sergey Popov, Rusya’nın bankacılık devinin bire bir Rus rublesine sabitlenebilecek kendi stabilcoinini çıkarmayı düşündüğü açıklamalarında bulunmuştu.

Diğer Blockchain Haberleri İçin :Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar