Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66192
1.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3563.01
4.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.1
2.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.2
1.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Güney Kore Blockchain Tabanlı Oylama Sistemine Geçebilir!

Güney Kore, ülkedeki oylama sistemini değiştirecek mi?

Clock
Paylaş
Güney Kore Blockchain Tabanlı Oylama Sistemine Geçebilir!

11 Eylül tarihinde, Güney Kore’nin bölgesel bir hükümetinin başkanı, vatandaşlar için blockchain destekli bir oylama platformunu önerdi. Ayrıca başkan, konuşmasında ülke genelinde kripto ile ilgili gelişmelerden övgü ile bahsetti.

728×90 muhabbit - Güney Kore Blockchain Tabanlı Oylama Sistemine Geçebilir!300x250 muhabbit - Güney Kore Blockchain Tabanlı Oylama Sistemine Geçebilir!

UpDown Korea’ya göre, Seul’ün en zengin bölgelerinden birinin yerel yönetim lideri Cho Eun-hee, blockchain teknolojisini benimsemek için “doğru bir zamanda” olduklarına inanıyor. Başkanın düşüncelerine göre, “bu sayede herhangi bir vatandaş kolaylıkla fikirlerini savunabilir ve önerebilir”.

Seocho yetkilisi, corona virüs salgınının ardından ülkeyi “hızla değişen modern toplum” anlamında daha büyük bir rol üstlenmeye çağırdı. Başkan, son dönemlerdeki merkezi olmayan finansın sağladığı yenilikleri “dördüncü sanayi devrimi” olarak nitelendirdiğini söyledi.

Cho’nun oylama önerisi gerçeğe dönüşürse, vatandaşların yerel siyasi meseleler hakkında karar vermesine izin verecek ilk blockchain platformu ülkede kurulmuş olacak.

Cho ayrıca, blockchain teknolojisinin “demokrasiyi sağlamak için en uygun yol” olduğunu belirtti:

Gelecekte, güvenliği ve sahteciliği önlemek için aktif olarak blockchaini devreye sokarak herkesin güvenebileceği bir demokratik alan yaratmak istiyoruz. Bu amaçla, yönetimi pekiştiren bir blockchain akademisi ve akıllı üst düzey işletmeler gibi çeşitli uygulamaları da halk için sağlamak istiyoruz.

Hükümet yetkilisi, bölgenin sağlamak istediği uygulamanın, ülke için birincil bir adım olacağını düşünüyor. Bu sayede, ülkede blockchain benimsenmesinin temeli atılacak ve bu platform vatandaşların güvenli siyasi söylemlere girmesine izin verecek.

Nisan ayında, Strateji ve Maliye Bakanlığı Yardımcısı Koo Jun-cheol, blockchain pazarının ülke için “altın bir fırsat” olduğunu söyledi. Ayrıca Güney Kore’deki özel sektör şirketlerine bu potansiyelden yararlanmaları için bir çağrıda bulundu.

Diğer blockchain haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

DeFi haberlerimiz için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar