BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

PayPal Blokchain İçin Yeni Bir İş İlanı Açtı

Yayın:

-

Paypal, blok zinciri konusunda tecrübeli bir kişiyi işe alacağını duyurdu. Şirket, ’Blockchain Stratejisi Direktörü’ adı altında iş ilanı yayınladı. Denetleme yapabilecek ve blok zinciri konusunda gerekli çalışmaları yürütecek birine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Herkesin bildiği üzere PayPal, internet üzerinden ödeme hizmeti veren bir şirkettir. Firmanın serüveni yaklaşık 22 sene önce başladı. Bu serüven günümüzde de sorunsuz şekilde devam ediyor. Bununla birlikte şirket, teknolojik gelişmeleri yakın takibe alıyor. Sadece takibe almakla kalmıyor, aynı zamanda gerekli yatırımlarda da bulunuyor. Blockchain teknolojisinin adını son yıllarda sıkça duyuyoruz. Sağladığı yenilikler firmaların dikkatini çekmeye yetiyor. Şeffaf ve sıradan sistemlere göre daha güvenilir olması ilgiyi daha da arttırıyor. Düşük maliyetli işlemlere izin vermesi şirketleri cezbediyor.

Online ödeme şirketi bunları bilerek, blok zincirine yatırım yapmayı mantıklı buluyor. Öncelikle yetkili birini blok zinciri görevine alarak işe başlama niyetinde. Blok zinciri konusunda işe alacağı kişinin tecrübelerinden yararlanarak yatırım yapacağı düşünülüyor.

Paypal tarafında bu gelişmeler yaşanırken, dünya corona virüsü ile mücadele etmeye devam ediyor. Virüs, dünyanın her bölgesine yayılmış durumda. Ülkeler ve şirketler ekonomik olarak zor günler geçiriyor. Belli başlı şirketler hariç üretim neredeyse durma noktasında. Blockchain de yaşanılan krizden nasibini aldı. Blok zinciri ile yapılan çalışmaların daha yavaş yürüdüğü hatta ertelendiğine dair haberler geliyor.

PayPal, Pozisyon İçin Uzman Kişi Arıyor

Paypal, pozisyona başvuracak kişilerden üst düzey bir özgeçmiş talep ediyor. Güçlü referansa sahip ve gerçek manada tecrübe sahibi bir kişi arıyor. Kriterlere uygun her bireyin başvurusunu bekliyor. Kriterlerde ise en çok dikkat çeken iki nokta var. Birincisi adayın en az 10 yıllık blok zinciri tecrübesi olması gerekiyor. İkincisi ise, finansal firmalarda görev yapmış olması. Blok zinciri hakkında belli bir portföye sahip ve şirketi en iyi şekilde temsil edecek kişi, bu ilana başvuru yapabilir.

PayPal, pozisyon için beklentileri yüksek tutuyor. Ancak şirketin yapacağı yatırımlar düşünüldüğünde istekleri çok olmadığını düşünebiliriz. Sonuçta sıradan bir online ödeme sistemine sahip bir firma değil. Pozisyon ile ilgili herhangi bir ücret bilgisi verilmedi.

Bu arada PayPal’ın Türkiye’de hizmet vermediğini de hatırlatarak yazımızı noktalayalım.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Atari, Kasım Ayında Halka Açık Token Satışı Yapacak!

Atari, oyun endüstrisinde bir ilki gerçekleştiriyor!

Yayın:

-

atari

Atari, Kasım ayı başlarında Bitcoin.com’da halka açık bir token teklifi gerçekleştirecek. Teklif tamamlanır tamamlanmaz, ERC-20 tabanlı AtariToken, Bitcoin.com borsasında işlem görmeye hazır hale gelecek. Token satışının kesin detayları henüz açıklanmadı, ancak Atari CEO’su Fred Chesnais, Token satışının 1 saniye kadar sürebileceğine inandığını söyledi:

Bu süre değişebilir. 1 saniye de olabilir 1 saat de. Yani bu durum sabit olarak belirlediğimiz miktara bağlı. Dürüst olmak gerekirse cidden kesin bir cevap veremiyorum.

Atari, özel satışlar ile şu ana kadar 1.5 milyon $ toplamış durumda. Chesnais, halka arz ile ilgili en önemli şeyin ek sermaye değil, hemen ardından gelen likidite olduğunu söyledi. AtariToken için olası kullanım durumları hakkında çeşitli DeFi protokolleri ile görüşülüyordu, ancak likidite eksikliği, yaklaşan satışın ve listelemelere engel olabileceğini gösterdi. Chesnais, AtariToken’in benzersiz bir DeFi kullanım durumu yaratabileceğine inanıyor.

Oyunlara ve oyun finansmanına 3 milyar eurodan fazla yatırım yaptığımız için listeleneceğimizi duyurmak istiyoruz.

Şirket, satışın tüm yerel düzenlemelere uygun olacağını ve bu nedenle ABD vatandaşlarına sunulamayacağını belirtti. Atari, halka açık bir şirkettir, ancak token satışı %50 hisseye sahip olduğu Cebelitarık merkezli bir kuruluş aracılığı ile yürütülmektedir.

Bitcoin.com’daki token teklif sayfası, 15 Ekim tarihinde açılacak. Bu tarihten itibaren kullanıcılar kayıt olabilecek ve KYC işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Singapur’dan Blockchain Tabanlı Uygulama: Sağlık Pasaportu

Singapur, tıbbi kayıtları daha iyi yönetmek ve güvence altına almak için blockchain destekli bir uygulama geliştirdi.

Yayın:

-

Dünya, koronavirüs pandemisi ile boğuşurken, blockchain teknolojisi çözümler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Singapur, sağlık verileri toplama ve gözetleme  çalışmasını sağlayacak altyapı için blockchain teknolojisine yöneldi. 

Konu ile ilgili olarak 30 Eylül tarihinde bir rapor yayımlandı. Rapora göre, devlete ait bir yatırım şirketi olan SGInnovate ve Singapurlu startup Accredify ortaklığında yeni bir blockchain destekli dijital sağlık pasaportu geliştirildi.

SGInnovate’nin, finansal desteği Maliye Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır. Firma yatırımlarını yapay zeka, kuantum teknolojisi ve tıbbi teknoloji gibi yeni ortaya çıkan teknolojiler üzerinde çalışan derin teknoloji girişimlerine odaklıyor.

Kişisel tıbbi verilerin blockchain ile güvenli bir dijital cüzdanda saklanmasını sağlayan uygulamanın geliştirme çalışmaları 2020 yılı Mayıs ayında başladı. Yeni geliştirilen dijital sağlık pasaportu, kişisel tıbbi belgelerin kolay erişim ve doğrulama için blockchain teknolojisi ile korunan dijital bir cüzdanda saklanmasını sağlamak üzere lanse edildi.

İlk Denemeler Başarılı Oldu

Projenin ilk aşaması Temmuz ayında gerçekleştirilen başarılı bir pilot uygulama ile denendi. Bu sayede COVID-19 taburcu notları, sürüntü sonuçları, bağışıklık kanıtı ve aşılama kayıtlarında kullanıldı. Bu sayede uygulamanın dijitalleştirilmiş sağlık hizmeti belgelerinin yönetilebildiği ve doğrulanabildiği görülmüş oldu. Dijital sağlık pasaportu uygulaması, Singapur hükümetinin CIO ofisi GovTech tarafından geliştirilen ve blockchain kullanarak belgelerin noter tasdiki için açık kaynaklı bir çerçeve olan Open Attestation platformu üzerine inşa edildi. 

SGInnovate’in girişim geliştirme müdür yardımcısı Simon Gordn, konu ile ilgili olarak şu açıklamaları gerçekleştirdi:

“Pandemi, Singapur’un sağlık hizmetleri sektörünü test ederken, tıbbi kayıtların büyük ölçekli yönetiminde bir boşluk belirledik. Bu nedenle de güvenilir bir kimlik doğrulama sürecini mümkün kılan bir çözümü hızla geliştirmek istedik.”

SGInnovate ve Accredigy yaptıkları açıklamada, uygulamanın kaybolabilecek veya üzerinde oynanabilecek kâğıt tabanlı belgelere olan bağımlılığı ortadan kaldıracağını söyledi. Şirket, hassas belgeleri yönetmek için daha fazla şeffaflık, güvenlik ve gizlilik sunduğu ölçüde, sağlık verileri alanında blockchain teknolojisinin temel avantajlarının altını çizdi.

Tüm bu gelişmeler çerçevesinde, dünya çapında çeşitli şirketler ve kuruluşlar da, salgın ile mücadele kapsamında dijital sağlık pasaportları ve dijital kimlik yönetimi için blockchain çözümlerini araştırmaya devam ediyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.