Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65516.77
-1.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3523.01
-1.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.39
-5.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601
-1.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

PayPal Blokchain İçin Yeni Bir İş İlanı Açtı

PayPal, kripto servislerini inceliyor!

Clock
Paylaş
PayPal Blokchain İçin Yeni Bir İş İlanı Açtı

Paypal, blok zinciri konusunda tecrübeli bir kişiyi işe alacağını duyurdu. Şirket, ’Blockchain Stratejisi Direktörü’ adı altında iş ilanı yayınladı. Denetleme yapabilecek ve blok zinciri konusunda gerekli çalışmaları yürütecek birine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Herkesin bildiği üzere PayPal, internet üzerinden ödeme hizmeti veren bir şirkettir. Firmanın serüveni yaklaşık 22 sene önce başladı. Bu serüven günümüzde de sorunsuz şekilde devam ediyor. Bununla birlikte şirket, teknolojik gelişmeleri yakın takibe alıyor. Sadece takibe almakla kalmıyor, aynı zamanda gerekli yatırımlarda da bulunuyor. Blockchain teknolojisinin adını son yıllarda sıkça duyuyoruz. Sağladığı yenilikler firmaların dikkatini çekmeye yetiyor. Şeffaf ve sıradan sistemlere göre daha güvenilir olması ilgiyi daha da arttırıyor. Düşük maliyetli işlemlere izin vermesi şirketleri cezbediyor.

Online ödeme şirketi bunları bilerek, blok zincirine yatırım yapmayı mantıklı buluyor. Öncelikle yetkili birini blok zinciri görevine alarak işe başlama niyetinde. Blok zinciri konusunda işe alacağı kişinin tecrübelerinden yararlanarak yatırım yapacağı düşünülüyor.

Paypal tarafında bu gelişmeler yaşanırken, dünya corona virüsü ile mücadele etmeye devam ediyor. Virüs, dünyanın her bölgesine yayılmış durumda. Ülkeler ve şirketler ekonomik olarak zor günler geçiriyor. Belli başlı şirketler hariç üretim neredeyse durma noktasında. Blockchain de yaşanılan krizden nasibini aldı. Blok zinciri ile yapılan çalışmaların daha yavaş yürüdüğü hatta ertelendiğine dair haberler geliyor.

728×90 muhabbit - PayPal Blokchain İçin Yeni Bir İş İlanı Açtı300x250 muhabbit - PayPal Blokchain İçin Yeni Bir İş İlanı Açtı

PayPal, Pozisyon İçin Uzman Kişi Arıyor

Paypal, pozisyona başvuracak kişilerden üst düzey bir özgeçmiş talep ediyor. Güçlü referansa sahip ve gerçek manada tecrübe sahibi bir kişi arıyor. Kriterlere uygun her bireyin başvurusunu bekliyor. Kriterlerde ise en çok dikkat çeken iki nokta var. Birincisi adayın en az 10 yıllık blok zinciri tecrübesi olması gerekiyor. İkincisi ise, finansal firmalarda görev yapmış olması. Blok zinciri hakkında belli bir portföye sahip ve şirketi en iyi şekilde temsil edecek kişi, bu ilana başvuru yapabilir.

PayPal, pozisyon için beklentileri yüksek tutuyor. Ancak şirketin yapacağı yatırımlar düşünüldüğünde istekleri çok olmadığını düşünebiliriz. Sonuçta sıradan bir online ödeme sistemine sahip bir firma değil. Pozisyon ile ilgili herhangi bir ücret bilgisi verilmedi.

Bu arada PayPal’ın Türkiye’de hizmet vermediğini de hatırlatarak yazımızı noktalayalım.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar