Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63624
-4.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3116.16
-3.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.79
-5.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.3
-4.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Dev Şirket JPMorgan: Altın, Bitcoin Nedeniyle Yıllarca Sürünecek!

Bankaya göre yatırımcıların Bitcoin’i benimsemesi daha yeni başladı.

Clock
Paylaş
Dev Şirket JPMorgan: Altın, Bitcoin Nedeniyle Yıllarca Sürünecek!

JPMorgan tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, ana akım finansta kripto para birimlerinin yükselişi altına rağmen büyüme gösterdi.

728×90 muhabbit - Dev Şirket JPMorgan: Altın, Bitcoin Nedeniyle Yıllarca Sürünecek!300x250 muhabbit - Dev Şirket JPMorgan: Altın, Bitcoin Nedeniyle Yıllarca Sürünecek!

Ekim ayından bu yana Bitcoin fonlarına, altından fazlaca para aktığını söyleyen şirket, bu durumun daha fazla kurumsal yatırımcının kripto para birimlerinde pozisyon aldıkça uzun vadede devam edecek bir trend olduğunu belirtti.

Bilindiği üzere JPMorgan, dijital para birimleri bir varlık sınıfı olarak giderek daha popüler hale geldikçe altın ve kripto piyasalarında büyük bir değişim öngören dev şirketlerden biri. Dijital para birimlerinin yükselişinin süreceğini düşünen şirket, yatırımcıların, altın’da bulunan bakiyelerinin sadece küçük bir bölümünü bile kripto para birimine taşımaları durumunda bu durumun, önümüzdeki yıllarda değerli metal piyasalarındaki boğalar için bir sorun teşkil edeceğini dile getirdi.

Konu ile ilgili olarak JPMorgan stratejistleri şu açıklamayı yaptı:

“Kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’in benimsenmesi daha yeni başladı. Ancak altın için kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi çok uzun süredir devam ediyor ve yeterince gelişmiş durumda.”

Ayrıca stratejistler tarafından, altın’ın uzun vadede göreceği zarar ile ilgili olarak da şu ifadelere yer verildi:

“Bu orta ila uzun vadeli tezimiz haklı çıkarsa, altının fiyatı önümüzdeki yıllarda yapısal bir rüzgar dalgasından büyük zarar görür.”

JPMorgan, Grayscale Bitcoin Trust fonlarına geçtiğimiz ekim ayından bu yana yaklaşık 2 milyar dolarlık giriş görüldüğünü, bunun yanında altın destekli fonlarından ise 7 milyar dolarlık bir çıkış yapıldığını açıkladı. Bununla birlikte, altından Bitcoin tarafında yapılan geçişin milyarlarca dolarlık değerinde bir para akışı anlamına geldiğini sile getirdi.

Son olarak açıklama yapan banka, kısa vadede Bitcoin fiyatlarının aşırı yükselme ihtimalinin yüksek olabileceğini ancak bunun yanında Bitcoin için momentum sinyallerinin kötüleştiği ve bu durumun da muhtemelen fiyat trendlerine göre ticaret yapan yatırımcıların satışına neden olabileceği konusunda da yatırımcılara uyarıda bulundu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar