Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65617.13
2.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3120.15
4.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.72
8.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564
3.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Şirketler Blockchain Analitik Firması Elliptic’e Yatırım Yaptı!

Şirket, 60 milyon dolar gibi dev bir destek aldı.

Clock
Paylaş
Dev Şirketler Blockchain Analitik Firması Elliptic’e Yatırım Yaptı!

Blockchain analitik firması Elliptic, SoftBank Vision Fund 2’nin katılımıyla, siber güvenlik odaklı risk sermayesi şirketi Evolution Equity Partners tarafından yönetilen yatırım turundan 60 milyon dolar gibi dev bir destek aldı.

728×90 muhabbit - Dev Şirketler Blockchain Analitik Firması Elliptic'e Yatırım Yaptı!300x250 muhabbit - Dev Şirketler Blockchain Analitik Firması Elliptic'e Yatırım Yaptı!

Mevcut yatırımcılar arasında, AlbionVC, Digital Currency Group, Wells Fargo Strategic Capital, SBI Group, Octopus Ventures, SignalFire ve Paladin Capital Group gibi dev şirketler yer alıyor.

2013 yılında kurulan ve merkezi Londra’da bulunan Elliptic, riske karşı dayanıklılıklarını artırmanın yanı sıra fintech kurumlarına, hükümet gruplarına ve kripto para kuruluşlarına kara para aklama ve uyumluluk hizmetleri sağlamak için blok zinciri sektöründen analitik veriler toplamaktadır.

Şirketin açıklamasına göre, dünya çapında işlem gören tüm kripto para birimi hacminin üçte ikisi, Elliptic’in risk yönetimi ve analitik veri çözümlerini kullanan borsalarda gerçekleşiyor. Ayrıca firma, piyasa değeri ile sektör varlıklarının %98’inde 20 milyar veri noktasına ulaştığını belirtiyor.

Elliptic CEO’su Simone Maini, yaptığı açıklamada kripto para varlıklarına erişimde güvenliğin öneminden bahsederek şu ifadelere yer verdi:

“Bu bağış toplama turu, finans endüstrisindeki kripto para varlıkları için fırsatın ve ekosistemdeki kritik rolümüzün bir onayıdır.”

Haziran 2020’de Elliptic, Dünya Ekonomik Forumu tarafından teknolojik inovasyonun en ileri seviyesindeki 100 erken büyüme aşamasındaki projeden biri olarak kabul edildi. 

Analitik Firmaları Dev Yatırımlar Alıyor

Düzenlenen bu yatırım turu, Elliptic’in bugüne kadarki toplam finansmanını 88 milyon dolara çıkarmış durumda. Hatırlanacağı üzere, firma daha önce iki finansman turunda 28 milyon dolar toplamıştı.

Eliptik rakibi Chainalysis geçtiğimiz haziran ayında 100 milyon dolarlık fon toplama turunun ardından 4,2 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Başka bir blok zinciri analitik firması olan TRM Labs da yakın zamanda A Serisi finansman turunda 14 milyon dolar topladı. CipherTrace ise geçtiğimiz ay Mastercard tarafından açıklanmayan bir bedelle satın alındı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar