Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61468.77
-2.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3370.58
-2.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.06
1.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $403.4
-2.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Yatırım Alan Dapper Labs, LaLiga NFT’lerini İçeren Yeni Pazar Yerini Başlatıyor!

İspanyol futbol ligi NFT’lerini çıkaracak olan Dapper Labs 250 milyon dolar yatırım aldı.

Clock
Paylaş
Dev Yatırım Alan Dapper Labs, LaLiga NFT’lerini İçeren Yeni Pazar Yerini Başlatıyor!

Popüler basketbol NFT oyun platformu NBA Top Shot’un yapımcısı Dapper Labs, dünyanın önde gelen futbol liglerinden birine dayanan başka bir spor merkezli NFT pazarını başlatma planlarını duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Dapper, İspanya’nın en üst düzey futbol organizasyonu olan LaLiga ve Real Madrid, FC Barcelona, ​​Atletico de Madrid gibi takımlar ile iş birliği yaptığını açıkladı.

Yeni pazar yeri tıpkı NBA Top Shot gibi oluşturulacak ve pazar, projeyi 2022 yazında başlatmayı planlayan Dapper’ın kendi Flow blok zincirinde olacak.

Yapılan açıklamada, yeni LaLiga projesi, NFT “anlarına” veya en iyi oyunların lisanslı video özetlerine odaklanarak, özünde NBA Top Shot’a işlevsel olarak benzer olacak. Platform üzerinde bulunan NFT’ler, dijital bir ögenin mülkiyet belgesi gibi davranacak ve Top Shot’ta olduğu gibi, kullanıcılar etkin bir şekilde video ile oluşturulmuş bir dijital ticaret kartı satın alacak.

Dapper Labs 250 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Yeni gelişmenin ardından Dapper Labs, Coatue Ventures liderliğinde, mevcut yatırımcıları arasında a16z, GV (eski adıyla Google Ventures) ve Version One Ventures’ın katılımıyla bir finansman turundan ciddi miktarda yatırım aldı.

Bunun yanında bu yatırım girişimini, risk sermayesi şirketi olan BOND ve bir Singapurlu devlet varlık fonu olan GIC de dahil olmak üzere yeni yatırımcılar da destekledi. Son finansman turu ile birlikte Dapper Labs‘ın değerlemesi 7,6 milyar dolara çıkmış oldu.

Dapper Labs, yaptığı açıklama ile elde ettiği yeni sermaye ile NBA Top Shot platformunu ölçeklendirmeyi ve yerel Flow blok zincirinde daha fazla spor, eğlence ve müzik tabanlı ürünü desteklemeyi planladığını belirtti.

Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou, bu durumu şu ifadeler ile dile getirdi:

“Dapper Labs hızla büyüyor, ancak bu yeni teknolojinin insanlar için neler yapabileceğinin altını çiziyoruz. NBA Top Shot’u ölçeklendirmek, gelecek oyunlarımızı başlatmak ve Flow’daki açık ekosistem yapısının potansiyelini ortaya çıkarmak için inanılmaz yatırımcılarımızla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar