Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59880
3.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3185.36
2.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.11
1.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.2
0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Diem Vakfı Facebook ile Karşılaştırılmalarından Rahatsız!

Diem, Facebook karşılaştırmalarını kabul etmiyor!

Clock
Paylaş
Diem Vakfı Facebook ile Karşılaştırılmalarından Rahatsız!

Stablecoin projesi Diem, ABD senatörlerinin Novi kripto para cüzdanının durdurulması konusundaki çağrısına yanıt verdi.

Diem ayrıca konu hakkında üst düzey düzenleyicilerin proje hakkında yaptıkları yorumu da açıkladı:

Diem, ABD hükümetinin şahit olduğu en iyi tasarlanmış stablecoin projesi.

728×90 muhabbit - Diem Vakfı Facebook ile Karşılaştırılmalarından Rahatsız!300x250 muhabbit - Diem Vakfı Facebook ile Karşılaştırılmalarından Rahatsız!

19 Ekim 2021 tarihinde Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg’e gönderilen bir mektupta, senatör Elizabeth Warren da dahil olmak üzere senatörler, Facebook’un kripto para birimi ve dijital cüzdan girişimine muhalafet olduğunu belirmişti.

Bildiğiniz üzere Novi cüzdanı ABD ve Guatemala’da pilot uygulama ile Coinbase ile ortaklık sağlamıştı. Kullanıcılar Novi cüzdanları ile Pax Dollar satın alabilecek, gönderebilecek ve muhafaza edebilecek.

Diem, senatörlerin yolladığı mektuba yanıt olarak şunları söyledi:

Diem ve Facebook arasındaki ilişki yanlış anlaşılıyor. Ayrıca biz, Novi cüzdan pilotu girişiminde yer almıyoruz.

Diem Facebook demek değil. Biz bağımsız bir kuruluşuz. Facebook Novi, Diem Vakfı’nın üye olduğu kuruluşlardan yalnızca biri. Yani Novi’nin Paxos ile gerçekleştirdiği uygulama, Diem Vakfı ile alakasız.

Diem Uzun bir Zamandır Geliştirme Sürecinde!

Eskiden Libra olarak bilinen proje, 2017 yılından bu yana geliştiriliyor. Facebook ile güçlü bağlantıları olan projenin yöneticisi, Facebook’un Finans Başkanı David Marcus olarak biliniyor.

Senatörler, Facebook’un geçtiğimiz zamanlarda “kullanıcılarına ve toplum geneline zarar veren” adımlar attığı için Facebook’a “güvenilemeyeceğini” ileri sürüyor.

Vakıf ise bu durum karşılığında “sektör gerekliliklerini yerine getirecek düzenleyici kontrollere” tabi olduğunu belirterek kendini savundu.

Mali suçların kontrolünün dışında, proje tasarlanırken düzenleyici bir ekiple yoğun çalışma saatleri geçirdik. Bunun sonucunda, aldığımız geri bildirimleri dikkate aldık ve projede değişikliklere gittik. Proje ABD hükümetinin şahit olduğu en iyi stablecoin projesidir.

Bununla beraber projenin başlatılması halinde şirket, sistem güvenliğine, müşterilerin korunmasına ve mali suçlara karşı mücadele edeceğine söz verdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar