BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Dijital Euronun Geliştirilmesi 4 Yıl Sürebilir!

Dijital Euro biraz bekletecek.

Yayın:

-

dijital

Christine Lagarde’nin yaptığı açıklamara göre, Dijital euronun geliştirilmesinin tamamlanması için 4 yıl gibi bir süre var.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı (ECB) Christine Lagarde, Bloomberg Television ile yaptığı röportajda, bankanın bir dijital euro için karmaşık bir karar alma sürecinden bahsetti.

ECB, dijital euro danışma sürecinden aldığı yanıtlar ile ilgili analizleri yakında yayınlayacak.

Bu analizlere dayanarak, parlamento çalışması ile beraber ECB’nin yönetim kurulu, kurumun 2021’in ortasına kadar bir CBDC ile pilot program yapmaya başlayıp başlamayacağına karar verecek.

Lagarde, ilk deneme aşamalarının ardından yönetim kurulunun dijital euroyu kullanıp kullanmayacağına dair altı aylık veya bir yıllık bir değerlendirme sürecine tabi tutacağını da belirtti.

Lagarde, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Gerçekçi olmak gerekirse, tüm bu süreç 4 yıldan uzun sürebilir. Ancak bunu 4 yıl içinde halledebileceğimizi düşünüyorum. Çünkü bu konu gerçekten çok teknik ve temel bir değişime ön ayak olduğumuzdan emin olmamız gerek. Avrupalıların, kendilerini güvende ve emniyette hissetmelerini sağlamak zorundayız.

Lagarde ayrıca, bazı finansal aracıların ECB’nin bir CBDC başlatması ile ilgili endişelerini de dile getirdiğini söyledi. Başkan, bu aracıların yeni ekosistem ve nakit ile birlikte var olmaya devam edeceğini belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla CBDC Haberleri iзin: CBDC Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler