Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65133.99
1.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3180.9
4.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.21
8.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.2
2.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Dolaşımda Bulunan Ethereum’ların Sadece Dörtte Biri Borsalarda Tutuluyor!

ETH’nin çoğunluğu Coinbase, Bitfinex ve Huobi’de tutuluyor.

Clock
Paylaş
Dolaşımda Bulunan Ethereum’ların Sadece Dörtte Biri Borsalarda Tutuluyor!

Kripto para analitik platformu ViewBase tarafından yapılan bir araştırmaya göre, en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) dolaşımdaki arzının sadece dörtte biri kripto para borsalarında tutuluyor.

728×90 muhabbit - Dolaşımda Bulunan Ethereum’ların Sadece Dörtte Biri Borsalarda Tutuluyor!300x250 muhabbit - Dolaşımda Bulunan Ethereum’ların Sadece Dörtte Biri Borsalarda Tutuluyor!

Web sitesi raporunda, merkezi borsalarda şu anda yaklaşık olarak 10 milyar dolar değerinde 26.81 milyon adet Ethereum tutulduğunu açıkladı. Bu sayı dolaşımdaki Ethereum arzının % 23,6’sına denk gelmektedir. 

Borsalardaki cüzdanlarda tutulan yaklaşık 26 milyon Ethereum’un çoğu piyasadaki 10 büyük merkezi borsada bulunuyor. Bu borsalar arasında en büyük paya sahip olan Coinbase tek başına 8.521.807 ETH ile arzın % 7,5’ini üzerinde tutuyor. Coinbase’in ardından, Bitfinex (5.27 milyon ETH) ve Huobi (3.26 milyon ETH) geliyor. Binance ve Kraken cüzdanlarının ise şu anda sırasıyla 2.95 milyon ETH ve 2.43 milyon ETH’ye sahip olduğu belirtildi.

Ethereum, borsalarda tutulan miktarların yüzdesi açısından Bitcoin (BTC)’in baya önünde yer alıyor. Şu an borsalarda tutulan Bitcoin’in, dolaşımdaki arzının % 8.1’ine sahip olduğu söyleniyor.

Kripto Paralar Soğuk Cüzdanlarda

Bu ayın başlarında, kripto para istatistikçisi Willy Woo, borsalarda tutulan kripto para sayısında meydana gelen düşüşün, kripto paraları piyasalardan alıp soğuk cüzdanlara taşımak için yeni alıcıların geldiğinin bir işareti olduğuna bağladığını söylüyor.

Kripto para analiz firması Glassnode’a göre, borsalarda tutulan Bitcoin sayısı neredeyse tüm yıl boyunca önemli ölçüde azaldı ve şubat ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,97 milyon BTC olan miktar şu an 2,6 milyonun altına düştü.

Glassnode ayrıca Bitcoin için günlük yeni adres sayısının yaklaşık olarak 480.000 civarında olduğunu ve bu durumun da Bitcoin için yükseliş sinyalleri gösterdiğini belirtiyor. Bu sayı her gün 80.000’den az yeni adrese sahip olan Ethereum’un altı katına denk geliyor.

Platform ayrıca, hem Bitcoin hem de Ethereum için yedi günlük hareketli ortalama döviz net akış hacminin Ağustos ayı başından bu yana negatif olduğuna da dikkat çekti. Bu durumun, Ethereum’un diğer kripto paralara kıyasla borsalarda tutulan miktarının yüzdesinin yüksek olmasına rağmen genel duyarlılığın son birkaç ayda yükseliş eğilimine doğru ilerlediğini gösterdiği ifade edildi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Analiz Haberleri İçin: Analiz Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar