Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53573.19
3.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3149.07
2.92%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.04
6.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.1
2.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dubai’de Kripto Para Yasası Kabul Edildi!

Dubai kripto para çalışmalarını hızlandırıyor.

Clock
Paylaş
Dubai’de Kripto Para Yasası Kabul Edildi!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum Dubai’nin kripto para yasasını kabul ettiklerini duyurdu.

Dijital varlıkların değerinin arttığı bu zamanlarda sürekli yeni oyuncular da piyasaya giriyor. Dubai Emiri bu piyasada büyük bir oyuncu olmak istiyor. Konu hakkında ise şunları söyledi:

Binance BannerBinance Banner

Bugün, kripto para yasası aracılığıyla, yeni ve hızla büyüyen küresel sektörün tasarımında yer almak istiyoruz. Yapılan düzenlemeler ile dijital varlıklar için dünyadaki en iyi iş ortamını sağlayacağız.

Lisanslama, yönetim, yerel ve küresel finansal sistemlerle uyumlu olarak denetleme yapacağız.

Dubai’de kripto para yasası ile birlikte lisanslama otoritesi de kuruldu

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biridir. Dubai onayladığı kripto para yasasıyla bir düzenleyici ve lisanslama otoritesi de kurdu.

BAE Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu 08.03.2022 Salı günü yaptığı bir açıklama ile kripto varlıklar için yakın zamanda bir düzenleyici çerçeve yayımlanacak demişti.

Dubai uzun süredir kripto paralar ile çalışıyor. 2021 Eylül ayında BAE düzenleyicileri, Dubai’de kripto para ticaretine izin vermişti.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi (DWTCA), BAE’nin kripto paraların düzenlenmesini ve ticaretini desteklemek için bir anlaşma imzaladığını duyurmuştu.

Anlaşma DWTCA’nın, kripto para birimleriyle ilgili finansal faaliyetler için gerekli onayları ve lisansları vermesini sağlayan bir çerçeve oluşturuyor.

Anlaşmanın bir parçası olarak Securities and Commodities Authority (SCA), ihraç, listeleme, ticaret ve lisanslama süreçleri gibi kripto paralarla ilgili önemli faaliyetleri de denetleyecek.

Dubai, kripto para alanındaki en büyük etkinlikleri de yapıyor. 2021 yılında Kasım ayında ilk “Cryptocurrency Expo“suna ev sahipliği yaptı. 2022 yılında ise bu etkinlik 16-17 Mart 2022 tarihlerinde yapılacak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar