Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61050.51
-1.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3375.39
-0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.08
3.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $571.6
0.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dünya Ekonomik Forumu, CBDC’ler Hakkında Kaynak Paketi Yayımladı!

WEF, dijital varlıklar hakkında bilgilendirme içeren bir kaynak paketi yayımladı.

Clock
Paylaş
Dünya Ekonomik Forumu, CBDC’ler Hakkında Kaynak Paketi Yayımladı!

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), yasa koyucuları ve özel sektördeki bireyleri, CBDC’ler ve stablecoin’ler de dahil olmak üzere dijital varlıklar hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan bir kaynak paketi yayımladı.

Bu kapsamda, WEF yakın zaman önce dünya çapında 40 ülkeden 85 kuruluş tarafından oluşturulan bir kaynak paketi olan Dijital Para Birimi Yönetim Konsorsiyumu Beyaz Kitap Serisini duyurdu. Kaynak, stablecoinler ve CBDC’leri düzenleyen yasa koyucuların etkisini araştırıyor. Öte yandan bu durumun riskleri, faydaları ve alternatifleri hakkında bilgi veren sekiz ayrı teknik inceleme içeriyor. 

728×90 muhabbit - Dünya Ekonomik Forumu, CBDC'ler Hakkında Kaynak Paketi Yayımladı!300x250 muhabbit - Dünya Ekonomik Forumu, CBDC'ler Hakkında Kaynak Paketi Yayımladı!

Buna ek olarak paket; dijital varlıklar için yasal boşlukları, bunların daha fazla finansal katılımını ve potansiyel kullanımlarını ele alıyor.

İlginizi çekebilir: CBDC Nedir?

Yayıma katkıda bulunan şirketlerden biri olan Fidelity International’ın CEO’su Anne Richards, şu açıklamaya yer verdi:

“Yatırımcı ve tüketicinin korunması, kripto para birimi ve stablecoin’ler için zorunlu olmaya devam ediyor. Dijital Para Birimi Yönetişim Konsorsiyumu, bu önemli konuya odaklanarak, gelecekteki politika yapımını bilgilendirmek için tüketici risklerinin ve düzenleyici boşlukların haritalandırılmasında değerli bir katkı sağlıyor.”

WEF’e göre, farklı hükümetler, yasa dışı faaliyetlerin önlenmesi ve tüketicinin korunması için CBDC’ler ve stablecoin’ler üzerindeki iş birliklerinden yararlanabilir. Kuruluşun düzenleyici boşlukları ele alma konusundaki teknik incelemesi, siber güvenlik eksikliğinden özellikle bahsetmektedir.

WEF’in, stablecoin’ler ve CBDC’lerdeki boşlukları aynı zamanda tutarsızlıkları önlemek için önerdiği çerçeve; üst düzey liderlerden oluşan bir görev gücü oluşturmasını içeriyor. 

Rapora göre bu yaklaşım; sürdürülebilir inovasyonun temelini atabilir, düzenleyici çerçeveleri uyumlu hale getirebilir ve daha yüksek düzeyde uluslararası iş birliğini teşvik edebilir.

Yeni kaynak paketi, haziran ayında merkezi olmayan finans düzenlemelerine ilişkin düzenleyiciler ve politika yapıcılar için WEF yayın kılavuzundan sonra gelmiş oldu. Kuruluş, o sırada yayının DeFi düzenlemeleriyle ilgili kritik faktörleri incelemek için temel bir temel sunduğunu dile getirmişti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar