Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68195
-2.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3823.12
1.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.43
-5.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595
-4.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dünyanın En Büyük Madencilik Havuzlarından Biri, Çekimleri Askıya Alıyor!

Şirket likidite sorunları nedeniyle böyle bir kararın alındığını belirtti.

Clock
Paylaş
Dünyanın En Büyük Madencilik Havuzlarından Biri, Çekimleri Askıya Alıyor!

Dünyanın en büyük kripto para madenciliği havuzlarından biri olan Poolin, “likidite sorunları” nedeniyle cüzdan hizmetinden Bitcoin ve Ethereum çekimlerini askıya alıyor.

Şirket tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

728×90 muhabbit - Dünyanın En Büyük Madencilik Havuzlarından Biri, Çekimleri Askıya Alıyor!300x250 muhabbit - Dünyanın En Büyük Madencilik Havuzlarından Biri, Çekimleri Askıya Alıyor!

“Bildiğiniz gibi, Poolin Wallet, son zamanlarda artan para çekme talepleri nedeniyle bazı likidite sorunlarıyla karşı karşıya. Ancak lütfen tüm kullanıcı varlıklarının güvende olduğundan ve şirketin net değerinin pozitif olduğundan emin olun.”

Poolin, açıklamasında, mevcut durumu çözmek üzere 6 Eylül 2022 tarihinde havuzda kalan BTC ve ETH bakiyelerinin anlık görüntüsünü alacağını söyledi. Ayrıca, 6 Eylül 2022 tarihinden sonra günlük çıkarılan kripto paraların normalde günlük olarak ödeneceği belirtildi. Bu durumdan diğer kripto paraların etkilenmeyeceği de belirtildi. Kalan bakiyeler için ödeme planına dair ayrıntıların ise kısa sürede açıklanacağı belirtildi.

Şirketler Likidite Sorunları Yaşıyor

Bilindiği üzere Pekin merkezli şirket, bu yıl kripto para fiyatlarındaki düşüş ile birlikte, likidite sorunları nedeniyle para çekme işlemlerini askıya alan endüstri firmaları arasında yer alıyor. Hatırlanacağı üzere Voyager Digital ve Vauld, temmuz ayında para çekme işlemlerini durdurdu. 

BTC.com üzerinden alınan verilere göre Poolin, son 24 saat içinde dördüncü en yüksek işlem bloğu sayısını çıkarmış durumda.

poolin - Dünyanın En Büyük Madencilik Havuzlarından Biri, Çekimleri Askıya Alıyor!

Poolin, likidite sorunlarının kaynağını açıkça açıklamasa da şirkete dair topluluk tarafından sosyal mesyada para çekme sorunlarıyla ilgili şikayetler artmaya başladı. Poolin CEO’su ve kurucusu Kevin Pan’ın ise sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şirketin finansmanını desteklemek için borç alma fikrini dile getirdiği belirtildi.

“Havuz hesabından para çekme işlemleri duraklatılacak. İlgili planlar 2 hafta içinde açıklanacak. Lütfen dikkat: Havuz hesabı, havuza gömülü bir cüzdan işlevidir. Düzenli madencilik ve madencilik havuzundan doğrudan ödemeler bu durumdan etkilenmez.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar