Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $55990.21
8.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3226.14
4.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.16
5.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.1
2.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Düşüş ile Beraber Bazı Borsalar Kesintiler Yaşadı!

Düşüş, borsaları da vurdu!

Clock
Paylaş
Düşüş ile Beraber Bazı Borsalar Kesintiler Yaşadı!

Kripto para birimlerinin yaşadığı ciddi düşüş ile beraber, bazı büyük kripto para borsaları kesintiler yaşadığını bildirdi. Ayrıca, Ethereum gibi popüler ağlar da bu kesintilere sebep olan en büyük etken olarak gösterilmekte.

Yoğun bir şekilde kullanılan blockchain ağları, para çekme işlemlerini kesintiye uğratmış gibi görünüyor.

Binance BannerBinance Banner

Örneğin Voyager Digital uygulaması, işlem modunu bakıma aldı. Voyager, “Piyasadaki oynaklık sebebiyle, piyasada yaygın bir kesinti ve bağlantı sorunları var” şeklinde tweet attı.

Diğer varlıkların yanı sıra, Bitcoin’in fıyatı bu sabah ciddi bir düşüş ile karşı karşıya kaldı ve artan borsa aktivitesine sebep oldu.

Bitcoin fiyatı. Kaynak: theblockcrypto.com

Bununla birlikte, Ethereum’un fiyatı da bu düşüşten nasibini aldı. Pek çok insan ETH veya ERC-20 tokenlarını çekmeye çalıştığı için, Ethereum ağı tıkandı ve borsalarda para çekme süresi uzadı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu tıkanıklık, Ethereum ağındaki işlem ücretlerini de yükseltti.

Ethereum fiyatı. Kaynak: theblockcrypto.com

Düşüş Büyük Oyunculara Sorun Yaşattı!

Ayrıca Coinbase de “aralıklı kesintiler”e kurban gittiğini kullanıcıları ile paylaşmış durumda. Coinbase her ne kadar tanımlanmış bir sorun belirtmese de, iyileştirmeler yaptığını açıkladı. Tüm bunlara ek olarak Coinbase kullanıcıları, ERC-20 ve Stellar ağında yavaşlama bildirmiş.

Binance.US ayrıca Ethereum ağıyla ilgili para çekme süresinin arttığını, ancak para yatırma sorunu yaşamadıklarını bildirdi. Asıl şirket Binance bu sorunu çözdü, ancak yüksek gas ücretleri ile beraber, para çekim ücretlerini artırdı.

Kraken ise bazı kullanıcılarının platformunda “bağlantı sorunları” yaşadığını bildirdi. Kraken’den gelen açıklamaya göre şu anda iyileştirme çalışmaları sürüyor.

Ayrıca Winklevoss kardeşlerin sahibi olduğu Gemini borsası, piyasa verileri ve arayüzdeki gecikmeler sebebi ile acil bakıma alındı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar