BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum 2.0 Yüksek Gas Maliyetlerini Düşüremeyecek!

Ethereum’un büyük güncellemesi gas ücretlerine deva olmayacak!

Yayın:

-

Yüksek işlem maliyeti

Ethereum blockchainindeki işlemlerin yüksek gas maliyetleri, birçok yeni kullanıcıyı Ethereum ağına katan merkezi olmayan finans sektörünü dolayısıyla rekor kırıyor.

DeFi alanına dahil olan bir grup bilgisayar bilimcisi, DeFi Marathon etkinliği için 3 Eylül’de bir araya geldi ve yüksek gas maliyetleri için potansiyel çözümler ile fikirlerini paylaştı. Çözümler hakkında farklı görüşler olsa da hepsi Ethereum 2.0’ın yüksek işlem maliyetlerine cevap olmadığı konusunda hemfikir.

Merkezsiz borsa 1inch CEO’su Sergej Kunz, ayrıca protokolleri, dApp’leri ve ticaret merkezlerini birbirine bağlayan bloXroute Labs’in kurucu ortağı profesör Alex Kumanovic ve ParaSwap’ın kurucusu ve CEO’su Mounir Benchemled, bir blockchain dağıtım ağının küresel ağa göre daha hızlı iletişim kurduğunu söyledi. Ayrıca Ethereum 2.0′ın kendi denge sistemi olduğundan bahsettiler. Bunun sonucunda Ethereum 2.0 yine ölçeklenebilir ve kullanıcıların işlemlerini kolaylaştıracak kadar güvenli olmayabilir.

Ethereum 2.0 mevcut Ethereum genel ağına yapılacak büyük bir güncellemedir. Performansı artırarak Ethereum’un kullanımını ve benimsenmesini hızlandırmak için tasarlanmış olmasına rağmen, Kunz, birçok yeni kullanıcının mevcut gas maliyetleri ile DeFi alanına girmesinin korkutucu bir tecrübe olduğunu belirtti.

Güncelleme, DeFi popülaritesini beklemiyordu. Bu nedenle, herkesin dahil olabileceğinden emin olmak için altyapının baştan aşağı yenilenmesi gerekir. Kunz bu konu hakkında şunları söyledi:

Her şeyi yeniden düşünmelisiniz. Akıllı sözleşmeleri koda taşıyabilirsiniz, fakat bu ölçeklenebilir bir durum değildir. Ölçeklendirebilmek için standartlar oluşturmanız ve Ethereum 2.0’a benzer NEAR gibi yeni mimarilere dayalı protokoller geliştirmeniz gerekiyor.

Mounir, Ethereum 2.0 ölçeklenebilse bile bunun gerçekleşmesinin çok uzun süreceğini söyledi. Gecikmenin nedeni esas olarak güvenlik sistemlerinden kaynaklanıyor. Çekirdek ekip, ne kadar kripto olduğunu göz önüne aldığında, Ethereum 2.0’ı başlatmadan önce yeterince güvenli olduğundan emin olmalıdır.

Kunz, Mounir ve Kumanovic, tüm projelerin Ethereum 2.0’a geçmesinin pratik olmadığı konusunda ise hemfikir:

Bunun çalışabilmesi için, tüm uygulamaların tek bir platforma taşınması gerekmekte. Büyük projeler fikir birliğine sahip olabilir, fakat kendi gündemleri olan diğer projeler için bu durum zor olacaktır. Birlikte çalışabilirliği sağlamak için yeni köprülerin inşa edilmesi gerekmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

FTX’ten Yeni Listeleme! AUDIO FTX’te! Müzik Platformlarına Rakip Olabilir!

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX yaptığı yeni duyuru ile birlikte Audius Project tokeni AUDIO’yu listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

İlginizi Çekebilir: Borsa Haberleri

Spot market üzerinde hem ABD Doları hem de Tether (USDT) paritesinde işlemlere başlamış durumda. 0.30 $ seviyelerinden işleme açılan AUDIO paritesi, hızlı bir düşüş ile 0.15 $ seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Ardından gelen hızlı yükseliş ile birlikte tekrardan 0.31 $’a kadar yükseliş gösteren AUDIO, an itibarıyla yüzde 32’lik artış ile 0.25 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Audius Music

Audius Music uygulaması ile birlikte müzik yayın platformları arasına giren uygulama, herhangi bir kısıtlama ve kural olmaksızın ücretsiz yüklemeler ile öne çıkıyor.

320 kbps kalite ile birlikte limitsiz hizmet sunmayı amaçlayan platform, günümüz müzik platformlarına rakip olmayı amaçlamakta.

Mainnet aktivasyonu ile birlikte 10,000 kullanıcı arasında bulunan kişiler, AUDIO tokenlerini talep edebiliyor.

Bu noktada platform kullanıcılarını ücretsiz hizmetin yanı sıra, AUDIO tokenleri ile de ödüllendirmiş görünüyor. İlk 10,000 sanatçıya toplam AUDIO arzının yüzde 5’ini dağıtan Audius Music, toplamda 50 Milyon adet AUDIO dağıtacak.

AUDIO tokenin kontrat adresine burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mainnet Etkinliği

Ünlü yapımcılardan deadmau5 de platformun mainnet kutlaması kapsamında Twitch üzerinde canlı konser verdi.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Analiz Haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Bitcoin Fiyat Analizi 23.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz (23.10.2020). Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Son günlerde yaşanan güzel yükselişlerden dolayı Bitcoin’i tekrar ele almaya karar verdim. Bakalım teknik göstergeler bize neler gösteriyor. Yaşadığımız yükselişler devam mı edecek yoksa biraz soluklanacak mıyız.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 23.10.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bitcoin’de yaşanan yükselişle adeta kripto para piyasasında yatırım yapanlardaki umutsuzlukları yıktı ve ayrı bir hava kattı. Bir çok kişi acaba bu yükselişler 2017’de boğa piyasasındaki gibi bir yükselişin başlangıcı mı diye sormaya başladı. Aslında buradaki yazımda genel görünümün kötü olmadığını yükseliş trendinin bittiğine dair işaretler olmadığını da belirtmiştim. O yazıdan bu yana BTC %20’nin üzerinde değer kazandı.

Genel görünüm hakkındaki fikirlerim hala değişmiş değil. Bu yüzden bugün daha kısa zaman dilimi için görünüme bakacağız. Yukarıdaki grafiği bugün twitter hesabımdan da paylaşmıştım. Bir üçgen yapısı görmekteyiz Bitcoin’in 30 dakikalık grafiğinde. Buradaki tek sorun fiyat üst banda 2 kere dokunurken, alt bandı ise çok sayıda test etmiş. Şu an da zaten alt banda oldukça yakınız.

Yukarıda belirttiğim sebepten dolayı direkt olarak short işlem açmak riskli olacaktır. Şuan yapabileceğimiz en mantıklı hareket muhtemel bir aşağı kırılmada stratejimizi belirlemek olacaktır. Grafikte gösterdiğim mavi alanlar destek bölgelerimiz ve aynı zamanda bu üçgen aşağı kırılırsa takip edeceğimiz hedeflerimiz olacaktır.

Eğer üçgen yukarı doğru kırılırsa da bu defa bu yapıyı bir bullish pennant olarak incelemek daha doğru olacaktır sanırım. Bu yapı yukarı doğru kırılırsa bunun hakkında daha detaylı bir yazı hazırlayıp formasyonu da size anlatmaya çalışacağım.


Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.