Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63571.16
2.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3475.72
1.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.25
-3.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

DeFi’da Kilitlenen Toplam Değer, Zirveden Yüzde 22 Düştü

DeFi platformlarındaki kilitlenen toplam değer, yüzde 22 düşerek büyük bir düzeltme yaptı.

Clock
Paylaş
DeFi’da Kilitlenen Toplam Değer, Zirveden Yüzde 22 Düştü

DeFi platformlarında kilitlenen toplam değer, 9.512 Milyar $’lık zirve değerinden bu yana % 22 düşerek büyük bir darbe aldı. 

Unfolded’daki ekip tarafından aşağıdaki Tweet aracılığıyla bir veri açıkladı. Ekip DeFi platformlarında kilitlenen varlıkların düşüşünün, DeFi’nin ilk büyük düzeltmesi olduğunu da belirtti.

Binance BannerBinance Banner

DeFi platformlarında kilitlenen varlıkların ciddi düzeltmesi, Bitcoin’in 12.000 $ seviyesinden düşüşe başladığı ve kripto para piyasasındaki hızlı satışlar ile 10.000 $ ‘ın altını yeniden test etmesine neden olan zamana denk geliyor. Bitcoin’in  son günlerde neden bu kadar sert düştüğüne dair piyasalarda iki olası teoriden bahsedilmekte. İlk olarak, Çin’deki Bitcoin madencilerinin BTC çantalarını birden fazla kripto borsasına attığından şüpheleniliyor. İkinci olarak Bitcoin’in geçtiğimiz hafta önemli kayıplar yaşayan borsa ile yüksek oranda korelasyon gösterdiği biliniyor.

Dahası, DeFi endüstrisinin bel kemiği Ethereum (ETH), BTC ile olan korelasyonu nedeniyle Bitcoin’in düşüşünden de çok fazla etkilendi. Verim çiftçileri, büyük olasılıkla aşağıdaki tweet’te açıklandığı gibi, kârlarını kurtarmak için kripto paradan çıkma zamanının geldiğine karar verdi.

Yatırımcılar Tedirgin

Son 72 saat içinde, DeFi endüstrisi, SushiSwap (SUSHI) ve onun baş şefi Nomi’yi çevreleyen olaylarla dolup taştı. Kripto piyasaları düşüş gösterirken, SushiSwap Şefi Nomi, SUSHI çantalarını yaklaşık 11 Milyon dolara sattığını itiraf etti. Ayrıca yaptığı hareketin Charlie Lee’nin Litecoin çantasını proje ve topluluk gelişimine daha fazla odaklanmak için satmasına benzer olduğunu belirtti. Şef Nomi, çantasındaki SUSHI‘lerini satma eylemi ile ilgili kendisine yöneltilen tüm eleştirilere yanıt olarak, bunu topluluk için yaptığını belirten bir Twitter konusu aracılığıyla ayrıntılı bir açıklama yaptı. 

“Son hamleyi yaptım çünkü toplumu önemsiyorum. Ama buna rağmen aldığım tek şey suçlama ve eleştiri oldu. Elimdeki varlıkları ETH’ye çevirdim. Fiyatı önemsemeyi bırakıyorum ve sistemin teknikliğine odaklanacağım. İnsanlar dolandırıcılık yapıp yapmadığımı sordu. Hayır yapmadım ve hala buradayım. Tartışmaya katılmaya devam edeceğim. Teknik kısımda yardımcı olacağım. Başarılı bir geçiş yapmamıza yardımcı olacağım” 

Şef Nomi’nin çıkışı, diğer proje yöneticilerinin de benzer bir hamle yapabileceği korkusuyla yatırımcıların DeFi platformlarından çıkışını hızlandırabilecek gibi görülüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar