Muhabbit

ALTCOIN

Conflux Network, “Open DeFi” Adı Altında Birlik Kuruyor

Çin’li bir blockchain girişimi olan Conflux Network, küresel bir DeFi birliği kuruyor.

Clock
Paylaş
Conflux Network, “Open DeFi” Adı Altında Birlik Kuruyor

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ile ilgili devam eden çılgınlığın ortasında, Çin’deki bir blockchain girişimi küresel bir DeFi birliği kuruyor.

Conflux Network, merkezi olmayan ticareti desteklemek üzere kurulan bir blockchain girişimidir. Bu kapsamda şirket büyük endüstri oyuncularının uluslararası işbirliğine odaklanan yeni bir DeFi odaklı birlik kuruyor. Open DeFi olarak adlandırılan yeni ittifak, sınır ötesi pazar büyümesini, sürdürülebilirliği ve yeniliği kolaylaştırmak için Çin merkezli blockchain liderlerini ve küresel DeFi girişimlerini birleştirerek Doğu ve Batı DeFi pazarlarını birbirine bağlamayı amaçlıyor. 

3 Eylül’de yapılan açıklamaya göre, yeni ittifak, Şangay Bilim ve Teknoloji Komitesi aracılığıyla Çin hükümeti tarafından destekleniyor. Conflux Network tarafından başlatılan Open DeFi, başlıca Çin DeFi protokolü dForce gibi bir dizi endüstri oyuncusundan oluşuyor. Diğer katılımcılar arasında blockchain odaklı risk sermayesi şirketi Sequoia Capital, Blockpower Capital, Antelope Holdings, DeBank ve MCDEX yer alıyor.

İttifak üyeleri yapacakları işlemleri; risk yönetimi, yeni likidite stratejileri ve inovasyon gibi üç ana alana ayıracaklar.  Risk yönetimi yolundaki üyeler, DeFi hizmetleri için akıllı sözleşme ve ekonomik güvenlik sağlamayı hedefleyecekler. Bunun yanında kurumsal yatırımcılar ve kripto para borsaları da likiditeyi artırmak için ticaret stratejilerini geliştirecekler. Birlik ayrıca yeni DeFi teklifleri üzerinde işbirliği yapmayı ve üretim kanadının bir parçası olarak yeni stratejik ortaklıklar kurmayı planlıyor.

DeFi endüstri sektörü, 2017’deki ilk para teklifi destekli kripto para patlamasını yansıttığı için genellikle yeni ICO balonu olarak anılmaktadır. DeFi kavramı, kredi ve borç verme gibi finansal hizmetlerde dijital varlıklar, akıllı sözleşmeler ve blockchain tabanlı merkezi olmayan uygulamalar gibi kripto para ile ilişkili araçların kullanımını birleştirmektedir.

DeFİ İttifakları

2020’de birden fazla kuruluş, DeFi için ittifak oluşturdu. Mart ayında, DeFi projesi Ren, deneyimli kripto yatırımcısı Polychain Capital tarafından desteklenen bir konsorsiyum başlattı. Nisan 2020’de TD Ameritrade ve büyük DeFi firması Compound, DeFi firmalarına destek ve rehberlik sağlamayı amaçlayan Chicago DeFi Alliance’ın lansmanına katıldı. Ağustos ayının ortasında, büyük küresel kripto para borsası Huobi, MakerDAO, Compound, Nest ve dYdX gibi üyelerden oluşan küresel bir DeFi ittifakı başlattı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar