BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Duyuruldu: En Büyük 2’inci Stablecoin USDC Algorand’a Geliyor!

Tether gibi birden fazla blockchain üzerinde bulunma kararı aldıklarını belirten Circle yetkilileri, ikinci blockchain olarak Algorand’ı seçtiklerini duyurdu.

Yayın:

-

usdc

Circle tarafından yapılan duyuruya göre piyasa değeri anlamında en büyük 2’inci stablecoin olan USD Coin, (USDC) Algorand’a (ALGO) geliyor.

Tether’ın (USDT) ardından piyasada en çok işlem gören stablecoin olan USDC piyasada oldukça aktif bir şekilde kullanılıyor. Tether gibi birden fazla blockchain üzerinde bulunma kararı aldıklarını belirten Circle yetkilileri, ikinci blockchain olarak Algorand’ı seçtiklerini duyurdu.

Bu adım ile birlikte farklı blockchainler üzerinde bulunarak riskleri azaltmayı planladıklarını belirten yetkililer, aynı zamanda Ethereum ağında oluşan tıkanıklıkları aşmayı planladıklarını belirtiyorlar.

USDC Coin’in çatı şirketi olan Centre Consortium, yeni anlaşma ile ilgili detaylı bir metin de yayınlamış durumda.

Bu adım ile birlikte müşterinin fonlarının güvenliğini bir adım daha ileriye taşıyacaklarını belirten yetkililer, Algorand ağının yüksek potansiyelinden de detaylı bir şekilde bahsetmekteler.

Açıklamada kapasite artırımı ile birlikte daha yüksek hacimli transfer ve finansal uygulamaların önünün daha da açılacağını belirtilirken, ölçeklenebilirlik noktasında da önemli bir gelişme kaydedileceği açıklanmış durumda.

Konu ile ilgili olarak Algorand COO’su Fangfang Chen’in sözleri şu şekilde:

Daha fazla finansal kurum ve işletme, merkezi olmayan finansal uygulamalar geliştirmeye çalıştıkça, uygun bir altyapıya, düzenlenmiş ve yaygın olarak kabul gören bir stabilcoine ihtiyaç duyulacak.

Sözlerinin devamında USDC ile kurulan ortaklık sebebiyle oldukça heyecanlı olduğunu belirten COO şunları söylüyor:

USDC’nin benzersiz avantajlarından faydalanmak, gerçek dünyadaki kullanımını artırmak, kurumsal düzeyde çözümler sunmak ve finansal kurumlara ihtiyaç duydukları araçları sağlamak için Circle ile kurduğumuz ortaklıktan heyecan duyuyoruz.

Tether da Algorand’ı Tercih Etmişti

Geçtiğimiz dönemde benzer bir adım da Tether (USDT) tarafından gelmişti. Tether entegrasyonunu geliştirme çalışmaları kapsamında Algorand Blockchain’inde bulunacaklarını belirten Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether işlemlerinin Algorand üzerinde yapılabileceğini belirtmişti.

Bu adım ile birlikte Algorand üzerinde bulunan stablecoin sayısı 2’ye yükselmiş bulunuyor. Son dönemde popülerliği artmaya başlayan altcoin Algorand üzerinde aracı bir şirket tarafından hisse satışları da yapılmaya başlanmıştı. 2’inci bir stablecoinin de Algorand’ı tercih etmesi blockchainin işlevselliği ve aktivitesine önemli katkı yapacaktır. Stablecoinler ile birlikte ağ üzerinde farklı finansal uygulamaların sayısının da artması durumunda ALGO fiyatında da önemli değişiklikler yaşanabilir.

ALGO an itibariyle 0.234 $ seviyelerinde işlem görmekte.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Vitalik Buterin’e Göre ETH 2.0’ın Gelişim Süreci Hafife Alınmış

Vitalik Buterin, katılıdığı bir podcast yayınında, neleri daha iyi yapabilecekleri hakkında öz eleştiri yaptı.

Yayın:

-

The Hashing It Out isimli bir podcast yayını kısa süre önce Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’i konuk olarak aldı. Podcast’te Buterin, eğer Ethereum’u şimdi sıfırdan geliştiriyor olsaydı neleri farklı yapacağını anlattı.

Örneğin Vitalik Buterin, Ethereum’un gas maliyetlerinde hem büyük hem de küçük bir dizi değişikliğin yapılabileceğini kabul etti.  Buterin 2 Temmuz tarihli podcast yayınında, “başlangıçta gas maliyetlerini yönlendirmek için iyi şekilde çalışmadık” dedi.

Buterin’in Planları Arasında Sharding ve Proof-of-Stake Var

Buterin, gas fiyatlarından ve diğer küçük güncellemelerden bahsettikten sonra, Ethereum için daha büyük değişikliklerden bahsetmeye başladı.

2015 yılında başlamış olduğumuz şeylerin birçoğunu bitirmek için ne kadar zamana ihtiyacımız olduğunu fark edemedik. Bunun en büyük iki örneği ise Proof-of-Stake ve sharding sistemi.

Buterin şöyle devam etti;

Bu girişimin yıllar süreceğini görebilseydik eğer, muhtemelen izleyeceğimiz yol haritasını çok daha farklı bir şekilde çizerdik. Bununla beraber farklı ekiplerin hangi konular üzerinde çalışacaklarını belirlerdik ve ne yazık ki bu konuda çok kötü kararlar verdik. Bu konuda kesinlikle çok pişmanlık duyuyoruz çünkü yaşadığımız şeyler zaman kaybından başka hiçbir şey değil.

Blockchain uzmanı röportaj esnasında, kullandıkların ağın teknik tarafında yaşadığı bazı aksaklıklar nedeniyle de pişmanlık ve zaman kaybı yaşadıklarının altını çizdi.

Ethereum 2.0’ın Eli Kulağında

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0 uzun bir süredir geliştirilme aşamasında. Başlangıçta Ocak 2020 gibi erişime açılması beklenen Ethereum 2.0, belli başlı teknik aksaklıklar sebebiyle gecikmeler yaşadı. 23 Haziran tarihli Ethereum blogunda paylaşılan bir yazıya göre, geliştirici ekip hala Ethereum 2.o ile ilgileniyor.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Twitter’ın Dördüncü Emojisi #TRON İle MacBook Pro Kazanabilirsiniz!

Twitter, kripto para dünyasından simgelerini platformuna eklemeye devam ediyor.

Yayın:

-

Twitter, kripto para dünyasından simgelerini platformuna eklemeye devam ediyor.

Şubat ayının başında Bitcoin emojisi ile başlayan furya, 11 Haziran’da CRO ve 1 Temmuz tarihinde Binance’ın eklenmesiyle devam etmişti. Bugün TRON’un kurucusu Justin Sun tarafından sosyal medya platformu Twitter üzerinden atılan tweet ile kripto para dünyasının simgesi eklenen dördüncü isminin TRON olduğunu açıklandı.

Artık Twitter kullanıcıları, #TRON veya #TRX yazarak TRON’un simgesine erişebilecek. Haber müjdeleyen Justin Sun, aynı zamanda deneme etkinliğinden de bahsetti. Üç adımdan oluşan etkinlikte birinciye MacBook Pro, ikinciye iPhone 11 Pro, üçüncüye ise Airpods Pro verilecek. Onuncu da dahil sonraki 7 kişi ise TRON Merch’in sahibi olacak.

Kazanmak için yapmanız gerekenler ise basit.

  1. Twitter üzerinden @justinsuntron @Poloniex @OfficialDLive @Tronfoundation hesaplarını takip etmek.
  2. #TRON emojisini Twitter biyografinize eklemek.
  3. Biyografinizin ekran görüntüsünü yorum olarak paylaşmak.

TRON 4.0’a 4 Kala…

TRON 4.0 için sadece 4 gün kalmışken (7.07.2020), böyle bir gelişmenin yaşanması özellikle de TRX’e gönül veren yatırımcılar için oldukça sevindirici. Çok daha güvenli ve gizlilik odaklı bir ağ olması planlanan TRON 4.0, Akıllı Sözleşme Gizlilik Protokol’ü ile de bir ilki gerçekleştirecek.

TRON 4.0 ile blok bilgisi onayları 57 saniyeden 3 saniyeye düşecek, TICP protokolüyle zincirler arası geçiş bambaşka bir boyut kazanacak. Ayrıca kurum ve kuruluşlara özelleşmiş Blockchain tabanlı uygulamalar da TRON 4.0’ın bir başka artısı olarak kullanıcılara sunulacak.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.