Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59951.71
2.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3188.81
0.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.7
-0.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.6
1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

En Büyük 2’inci Stablecoin USDC Algorand’a Geliyor!

Tether gibi birden fazla blockchain üzerinde bulunma kararı aldıklarını belirten Circle yetkilileri, ikinci blockchain olarak Algorand’ı seçtiklerini duyurdu.

Clock
Paylaş
En Büyük 2’inci Stablecoin USDC Algorand’a Geliyor!

Circle tarafından yapılan duyuruya göre piyasa değeri anlamında en büyük 2’inci stablecoin olan USD Coin, (USDC) Algorand’a (ALGO) geliyor.

728×90 muhabbit - En Büyük 2'inci Stablecoin USDC Algorand'a Geliyor!300x250 muhabbit - En Büyük 2'inci Stablecoin USDC Algorand'a Geliyor!

Tether’ın (USDT) ardından piyasada en çok işlem gören stablecoin olan USDC piyasada oldukça aktif bir şekilde kullanılıyor. Tether gibi birden fazla blockchain üzerinde bulunma kararı aldıklarını belirten Circle yetkilileri, ikinci blockchain olarak Algorand’ı seçtiklerini duyurdu.

Bu adım ile birlikte farklı blockchainler üzerinde bulunarak riskleri azaltmayı planladıklarını belirten yetkililer, aynı zamanda Ethereum ağında oluşan tıkanıklıkları aşmayı planladıklarını belirtiyorlar.

USDC Coin’in çatı şirketi olan Centre Consortium, yeni anlaşma ile ilgili detaylı bir metin de yayınlamış durumda.

Bu adım ile birlikte müşterinin fonlarının güvenliğini bir adım daha ileriye taşıyacaklarını belirten yetkililer, Algorand ağının yüksek potansiyelinden de detaylı bir şekilde bahsetmekteler.

Açıklamada kapasite artırımı ile birlikte daha yüksek hacimli transfer ve finansal uygulamaların önünün daha da açılacağını belirtilirken, ölçeklenebilirlik noktasında da önemli bir gelişme kaydedileceği açıklanmış durumda.

Konu ile ilgili olarak Algorand COO’su Fangfang Chen’in sözleri şu şekilde:

Daha fazla finansal kurum ve işletme, merkezi olmayan finansal uygulamalar geliştirmeye çalıştıkça, uygun bir altyapıya, düzenlenmiş ve yaygın olarak kabul gören bir stabilcoine ihtiyaç duyulacak.

Sözlerinin devamında USDC ile kurulan ortaklık sebebiyle oldukça heyecanlı olduğunu belirten COO şunları söylüyor:

USDC’nin benzersiz avantajlarından faydalanmak, gerçek dünyadaki kullanımını artırmak, kurumsal düzeyde çözümler sunmak ve finansal kurumlara ihtiyaç duydukları araçları sağlamak için Circle ile kurduğumuz ortaklıktan heyecan duyuyoruz.

Tether da Algorand’ı Tercih Etmişti

Geçtiğimiz dönemde benzer bir adım da Tether (USDT) tarafından gelmişti. Tether entegrasyonunu geliştirme çalışmaları kapsamında Algorand Blockchain’inde bulunacaklarını belirten Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether işlemlerinin Algorand üzerinde yapılabileceğini belirtmişti.

Bu adım ile birlikte Algorand üzerinde bulunan stablecoin sayısı 2’ye yükselmiş bulunuyor. Son dönemde popülerliği artmaya başlayan altcoin Algorand üzerinde aracı bir şirket tarafından hisse satışları da yapılmaya başlanmıştı. 2’inci bir stablecoinin de Algorand’ı tercih etmesi blockchainin işlevselliği ve aktivitesine önemli katkı yapacaktır. Stablecoinler ile birlikte ağ üzerinde farklı finansal uygulamaların sayısının da artması durumunda ALGO fiyatında da önemli değişiklikler yaşanabilir.

ALGO an itibariyle 0.234 $ seviyelerinde işlem görmekte.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar