Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63589.94
5.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3062.86
3.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.76
5.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550
5.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ekonomi Profesörü Jeremy Siegel: Bitcoin “Y” Kuşağı İçin Altının Yerini Aldı!

Profesör, genç neslin Bitcoin’i altının ikamesi olarak gördüğünü dile getirdi.

Clock
Paylaş
Ekonomi Profesörü Jeremy Siegel: Bitcoin “Y” Kuşağı İçin Altının Yerini Aldı!

Pennsylvania Üniversitesinde görev yapan bir finans profesörü Jeremy Siegel, yakın zaman önce yaptığı açıklamada, yüksek enflasyon ve FED kararları hakkında uyarılarda bulundu. 

Wharton’un finans profesörü Jeremy Siegel, CNBC ile yaptığı röportajda, ekonomi alanında beklediği gelişmeler hakkında çeşitli bilgilere yer verdi. Genel ekonomik gelişmelerin yanında kripto paralar hakkında da açıklama yapan Siegel, Bitcoin’in yıllar için yeni altın haline geleceğini dile getirdi.

728×90 muhabbit - Ekonomi Profesörü Jeremy Siegel: Bitcoin "Y" Kuşağı İçin Altının Yerini Aldı!300x250 muhabbit - Ekonomi Profesörü Jeremy Siegel: Bitcoin "Y" Kuşağı İçin Altının Yerini Aldı!

Röportajda, ileriye dönük yatırımlar arasında yatırımcıların altına mı yoksa kripto paralar gibi emtialara mı yönelmesinin daha uygun olacağı soruldu. Profesör açıklamasında, altının “hayal kırıklığı yarattığını” belirterek, genç neslin Bitcoin‘i altının ikamesi olarak gördüğünü vurguladı.

Artık gerçekler ile yüzleşme vakti geldi. Çünkü çoğu genç yatırımcı enflasyondan korunmak adına ”altın” yerine ”Bitcoin” tercih ediyor. Yani kripto paralar, Y kuşağı için yeni altın oldu.

Geçmişte yaşanan yüksek enflasyon dönemlerinde altının yükseliş yaşadığını belirten Siegel, bu durumun artık değişerek kripto paralara yaradığını dile getirdi.

Profesör Siegel ayrıca, yatırımcıların gelişmekte olan piyasa koşullarında emtialara yönelmeleri gerektiğini belirtti. FED ve mali otoritelerin, likidite konusunda piyasayı olumsuz etkilediğini belirten Siegel, özellikle FED’in bu durumu fazlasıyla abarttığını söyledi. 

İlginizi çekebilir: FED Nedir?

Genel olarak enflasyon alanında uyarılar yapan profesör, vatandaşların çok fazla enflasyona maruz kaldığını dile getirdi. Bunun sonucunda da FED’in, piyasanın beklediğinden çok daha fazla önlem almak zorunda kalacağını belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar