Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66524.67
-2.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3466.21
-2.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.99
-6.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.6
-2.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

El Salvador Bitcoin Tahvillerini Satışa Çıkarmayı Erteledi

El Salvador’un 1 milyar dolar değerinde olduğu belirtilen ve uzun zamandır beklenen Bitcoin tahvilleri hala piyasaya çıkmadı.

Clock
Paylaş
El Salvador Bitcoin Tahvillerini Satışa Çıkarmayı Erteledi

El Salvador’un 1 milyar dolar değerinde olduğu belirtilen ve uzun zamandır beklenen Bitcoin tahvilleri hala piyasaya çıkmadı. Ülkenin tahvilleri piyasaya sürmekte bu kadar gecikmesinin arka planında uluslararası gelişmelerin yattığı belirtiliyor. 

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir?

728×90 muhabbit - El Salvador Bitcoin Tahvillerini Satışa Çıkarmayı Erteledi300x250 muhabbit - El Salvador Bitcoin Tahvillerini Satışa Çıkarmayı Erteledi

Konuya dair geçtiğimiz günlerde konuşan Maliye Bakanı Alejandro Zelaya tahvil satışının 15-20 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşmesinin planlandığını, ancak Ukrayna-Rusya Savaşı’nın bu süreci yavaşlatabileceğini belirtmişti. 

El Salvador’daki yetkililerin son günlerde tahvil satışına odaklanmaktansa Ukrayna Savaşı’nın özellikle tedarik zincirleri üzerinde yarattığı etki üzerinde çalıştıkları ifade ediliyor. Öyle ki, 15 Mart 2022 tarihinde Kongre’ye iletilmesi beklenen tahviller için gerekli yasa tasarısı hala meclise iletilmedi. 

El Salvador Devlet Başkani Nayib Bukele  901x600 - El Salvador Bitcoin Tahvillerini Satışa Çıkarmayı Erteledi
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele

El Salvador’un Tahvilleri Aylardır Satışa Çıkarması Bekleniyor

Tahvil satışı meselesi Kasım 2021 tarihinde Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından gündeme getirilmişti. Bukele, tahvil satışları ile finanse edilen bir Bitcoin City inşa etmeyi hedeflediklerini belirtmişti. Bu plana göre sermayenin yarısı BTC biriktirmek için kullanılacak, geri kalanı ise jeotermal enerjiyle çalışan altyapı ve Bitcoin madenciliği için ayrılacaktı.

Financial Times’ta yer alan bir rapor ise tahvillerin hükümet tarafından değil devlete ait termal enerji şirketi La Geo tarafından ihraç edileceğini belirterek konuya dair merakları daha da artırdı. 

Tahvillerin satışı beklentisi hala devam ederken, El Salvador hükümeti konuya dair sessizliğini korumayı tercih ediyor. 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar