Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65038
-2.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3412.51
-5.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.14
-11.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.2
-2.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Bitcoin

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in Düşüşü Hakkında Konuştu!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele yatırımcıların artan endişelerinden dolayı bir açıklama yaptı.

Clock
Paylaş
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in Düşüşü Hakkında Konuştu!

Bitcoin’in ve akabinde piyasaların düşüşünden sonra kripto para camiası endişelenmeye başladı. Herkes, boğa piyasasının önde gelen isimlerinden açıklamalar bekledi. Bir süredir Bitcoin hakkında açıklama yapmayan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ise artan endişelerden dolayı bir açıklama yaptı.

728×90 muhabbit - El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin'in Düşüşü Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin'in Düşüşü Hakkında Konuştu!

Bukele yaptığı açıklamada kripto para yatırımcılarına şunları söyledi:

“İnsanların Bitcoin fiyatından dolayı endişeli veya korkmuş olduğunu görüyorum. Size tavsiyem grafiklere bakmayı bırakın ve hayatınızın tadını çıkarın. Bitcoin’e yatırım yaptıysanız yatırımınız güvende ve ayı pazarı sonrası değeri çok hızlı bir şekilde artacaktır. Bu piyasada sabırlı olmak başarının anahtarıdır.”

Bukele, El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi haline getirilmesini sağlayan isim oldu. El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi ilan ettiği 7 Eylül 2021 tarihinde Bitcoin’in fiyatı 50.000 dolar civarındaydı. Bitcoin’in buradan 69.000 dolara çıkmasıyla ülke, buradan elde ettiği kârı, çeşitli altyapı geliştirme girişimlerine yönlendirildi.

El Salvador Devlet Başkani Nayib Bukele  901x600 - El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin'in Düşüşü Hakkında Konuştu!
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele

Bitcoin’in 18 ay sonra ilk defa 20.000 doların altına düşmesi sonrasında yatırımcılar endişeye kapılması sonrası Bukele açıklama yaptı. Ancak yaptığı açıklama kripto para topluluğu tarafından karışık tepkiler ile karşılandı. Eleştirmenler, BTC ve altcoinlerin fiyatının düşmeye devam edeceğini açıklarken, analiz uzmanları Bitcoin’in eski ihtişamına geri dönmesinin yaklaştığına inanıyor.

El Salvador Bitcoin’den Zarar Mı Etti?

El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi haline getirdiğinden beri her fırsatta Bitcoin satın aldı. Ülkenin en yüksek BTC aldığı fiyat ise 60.300 dolar. O zamandan beri düşüşte olan BTC nedeniyle ülke bütçesinin 40 milyon dolar zarar ettiği iddia ediliyor. Ancak Bakan Zelaya bu iddialara için BTC’nin olası bir hareketi olduğunu ve şu an bu durumdan etkilenmediklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Tekrar tekrar söyledim: Kripto paraları satmadığımız için sözde 40 milyon dolarlık bir kayıp olmadı.”

Zelaya ayrıca yüksek mali riske ilişkin varsayımları da komik ve yersiz bularak reddederken, riski “son derece minimal” olarak nitelendirdi.

Nayib Bukele ise bu haberlere “Daha fazla BTC almamızı mı söylüyorsunuz?” şeklinde cevap verdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar