Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60089.99
2.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3200.27
1.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.85
0.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.5
1.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

El Salvador Maliye Bakanı: “Satmadıkça Zararda Değiliz”

Bakan, mevcut durumdan etkilenmediklerini belirtiyor.

Clock
Paylaş
El Salvador Maliye Bakanı: “Satmadıkça Zararda Değiliz”

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, ülkenin Bitcoin’e yatırım yapma stratejisine yönelik eleştirilere ve mali risk iddialarına, “son derece yüzeysel” diyerek tepki gösterdi.

728×90 muhabbit - El Salvador Maliye Bakanı: "Satmadıkça Zararda Değiliz"300x250 muhabbit - El Salvador Maliye Bakanı: "Satmadıkça Zararda Değiliz"

Kısa süre önce düzenlediği basın toplantısında Zelaya, bir gazetecinin, hükümetin Bitcoin’in ani düşüşüne tepkisiyle ilgili sorusuna şu şekilde yanıt verdi :

“El Salvador’un stratejisine değil, Bitcoin’e açık bir eleştiri var. El Salvador onları en az ilgilendiren şey, medya kuruluşları ekonomimize ne olduğuyla ilgilenmiyor, halkımıza ne olduğu, enflasyona ne olduğu ile ilgilenmiyorlar.”

Şu An Kayıp Yok

Bakan, El Salvador’un Ekim 2021’de BTC başına 60.300 dolara ilk satın alımından itibaren en yüksek noktadan bu yana kripto paralardaki düşüş nedeniyle ülke bütçesinde yaklaşık 40 milyon dolar kaybedildiğine dair iddiaların yersiz olduğunun altını çizdi. Zelaya, bunun olası bir hareket olduğunu ve şu an bu durumdan etkilenmediklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Tekrar tekrar söyledim: Kripto paraları satmadığımız için sözde 40 milyon dolarlık bir kayıp olmadı.”

Zelaya ayrıca yüksek mali riske ilişkin varsayımları da komik ve yersiz bularak reddederken, riski “son derece minimal” olarak nitelendirdi.

Bilindiği üzere son alımları ile birlikte El Salvador, yaklaşık 50 milyon dolar değerinde 2.301 Bitcoin’e sahip. Ülke son olarak mayıs ayında 30.744 $’dan 500 adet Bitcoin almıştı.

Şu an için son alımı da dahil olmak üzere ülkenin zararda olduğu görülüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar