Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66835.98
-0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3084.76
0.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.82
-0.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $570.6
-1.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

El Salvador Maaş İddialarını Yalanladı!

Ortaya atılan iddialar yalanlandı.

Clock
Paylaş
El Salvador Maaş İddialarını Yalanladı!

El Salvador bakanlıkları, maaşları Bitcoin cinsinden ödeme iddialarını yalanlamış durumda!

Bildiğiniz gibi Miami Bitcoin 2021 Konferansı’nda bu kararı açıklayan devlet başkanı, geçtiğimiz günlerde yasanın onaylandığını açıklamıştı. Jeotermal enerji ile Bitcoin madenciliği yapmak isteyen ülke, birçok Latin Amerika ve Afrika ülkesine örnek olmaya devam ediyor.

728×90 muhabbit - El Salvador Maaş İddialarını Yalanladı!300x250 muhabbit - El Salvador Maaş İddialarını Yalanladı!

15 Haziran Salı günü yerel bir radyo kanalı tarafından atılan bir iddiaya göre, üç bakanlık çalışanlarının maaşlarını BTC olarak ödeme olasılığını değerlendiriyor.

Maliye Bakanlığı İddiaları Yalanladı!

Roland Castro’nun Çarşamba günü attığı bir tweette, bakanlığın Pazartesi günü Maliye Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı yetkilileriyle Bitcoin ile maaş ödeme olasılığını incelemeye başladığını iddia eden haberleri yalanladı.

Castro’ya göre, bu durum hakkında konuşmak için çok erken.

Haziran ayının başlarında, El Salvador Kongresi büyük bir çoğunlukla Nayib Bukele’nin isteğine olumlu bir cevap verdi. Bununla beraber, Google’da “El Salvador” aramaları, duyurunun ardından tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Ülkenin Bitcoin’i tam anlamıyla benimseme kararı, BTC sevdalılarından ve kripto para topluluğundan büyük övgüler alırken, bu hareket finans kurumlarında endişeye yol açtı.

Ancak El Salvador, tüm şüphelere rağmen ilerlemeye devam ediyor. Yakın zamanda Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası, BTC’nin itibari para olarak El Salvador’da yer almasının, hükümete teknik anlamda yardımcı olacağını söyledi.

Bildiğiniz gibi hükümet, volkanlardan elde ettiği enerji ile Bitcoin madenciliği yapmayı planlıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar