Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67205.81
0.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3472.35
-0.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.68
9.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.9
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

El Salvadorlular Kendi BTC Cüzdanlarını Kullanabilecek!

El Salvador, vatandaşlarına serbestlik tanıyor!

Clock
Paylaş
El Salvadorlular Kendi BTC Cüzdanlarını Kullanabilecek!

El Salvador’dan gelen yeni bir duyuruya göre, vatandaşlar devlet tarafından tahsis edilecek olan “Chivo” isimli Bitcoin cüzdanını kullanmak zorunda kalmayacak.

El Salvador Devlet Başkanı Bukele, 29 Haziran tarihinde attığı bir tweette, 7 Eylül’de yürürlülüğe girecek olan Bitcoin yasası ile hükümetin tahsis edeceği Bitcoin cüzdanı hakkındaki spekülasyonları ortadan kaldırmak istediğini söyledi.

728×90 muhabbit - El Salvadorlular Kendi BTC Cüzdanlarını Kullanabilecek!300x250 muhabbit - El Salvadorlular Kendi BTC Cüzdanlarını Kullanabilecek!

Yeni Bitcoin cüzdanına “Chivo” ismini veren El Salvador, bu cüzdanda hem Bitcoin’e hem de ABD dolarına destek veriyor. Bukele’nin açıklamalarına göre vatandaşlar, bu cüzdanın yanı sıra birçok cüzdanı kullanabilecek. Ayrıca Chivo, farklı cüzdan uygulamaları ile de birlikte çalışabilecek.

Bukele gizlilik endişelerini gidermek için, cüzdan tarafından talep edilen kişisel bilgilerin zaten hükümete ait olduğunu ve uygulama içindeki kişisel veri taleplerinin güvenlik amaçlı olduğunu vurguladı.

Ayrıca Bukele, Chivo cüzdanının transferlerinde ücret veya komisyon ödenmeyeceğinin de altını çizdi. Geleneksel kripto para borsalarından farklı olarak Chivo, BTC’yi USD’ye çevirmek için bir kesinti yapmayacak ve kredi kartlarından yapılan işlemler için de komisyon almayacak.

Bukele, Chivo cüzdanında USD veya BTC olarak tutulan herhangi bir paranın, 200 yeni Bitcoin ATM şubesinin kurulmasının ardından, herhangi bir zamanda nakite dönüştürülebileceğini belirtti.

El Salvador Vatandaşları BTC’lerini USD’ye Çeviremeyecek!

Başkan ayrıca, 25 Haziran tarihinde açıklanan 30 $’lık BTC dağımında verilen BTC’lerin USD’ye dönüştürülemeyeceğini açıkladı. Bu kararın ardındaki en büyük etken ise, vatandaşların Bitcoin’i tanımaları olarak söyleniyor.

Yeni dijital cüzdan girişimi, ülkenin para politikasında devrim yaratabilir. Nasdaq raporuna göre, El Salvador’daki nüfusun yaklaşık %70’inin banka hesaplarına veya herhangi bir finansal hizmete erişimi yok.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar