Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59937.99
2.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3198.79
1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.91
0.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.2
-0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

El Salvador’un BTC Transferleri 1 Yılda 4 Katına Çıktı!

El Salvador, yeni yasal para birimi olan BTC’ye adapte olmaya çalışıyor.

Clock
Paylaş
El Salvador’un BTC Transferleri 1 Yılda 4 Katına Çıktı!

El Salvador bu ayın başlarında Bitcoin’i, ülkede yasal para birimi olarak kabul etti. Bir kripto parayı kendi para birimi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador oldu. El Salvador’da BTC, federal vergileri ödemek için kullanılabilecek, aynı zamanda işletmeler tarafından da kabul edilecek.

728×90 muhabbit - El Salvador'un BTC Transferleri 1 Yılda 4 Katına Çıktı!300x250 muhabbit - El Salvador'un BTC Transferleri 1 Yılda 4 Katına Çıktı!

Aylık 1.000 doların altındaki BTC transferleri, Mayıs ayını baz alırsak bir önceki yıla göre 424.000 dolardan 1,7 milyon dolara ulaştı. Bu büyüklükteki transferler genellikle, yurtdışında çalışan Salvadorlu gurbetçilerin yaptığı transferlerin sayısını belirlemek için kullanılır.

Başkan Nayib Bukele BTC’yi yasal para birimi yaptıktan sonra bu adımın, El Salvador’un 6,5 milyon vatandaşının transfer maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacağını düşünüyor. Bununla birlikte banka hesabı olmayanlar, tasarruf hesapları, kredi kartları veya kişisel çekler dahil herhangi bir geleneksel finansal hizmeti kullanmayan veya bunlara erişimi olmayan insanlara yardımcı olacağını söyledi.

Ayrıca Bukele’nin; jeotermal enerji oluşturmak için ülkenin aktif yanardağlarından yararlanan ve devlete ait enerji şirketi olan LaGeo’nun tesislerini, kripto madenciliği operasyonları için kullanılmaya hazırlandığı bildirildi.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz…

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar