Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

BITCOIN

El Salvador’un BTC Transferleri 1 Yılda 4 Katına Çıktı!

El Salvador, yeni yasal para birimi olan BTC’ye adapte olmaya çalışıyor.

Yayın:

-

El Salvador bu ayın başlarında Bitcoin’i, ülkede yasal para birimi olarak kabul etti. Bir kripto parayı kendi para birimi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador oldu. El Salvador’da BTC, federal vergileri ödemek için kullanılabilecek, aynı zamanda işletmeler tarafından da kabul edilecek.

Aylık 1.000 doların altındaki BTC transferleri, Mayıs ayını baz alırsak bir önceki yıla göre 424.000 dolardan 1,7 milyon dolara ulaştı. Bu büyüklükteki transferler genellikle, yurtdışında çalışan Salvadorlu gurbetçilerin yaptığı transferlerin sayısını belirlemek için kullanılır.

Başkan Nayib Bukele BTC’yi yasal para birimi yaptıktan sonra bu adımın, El Salvador’un 6,5 milyon vatandaşının transfer maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacağını düşünüyor. Bununla birlikte banka hesabı olmayanlar, tasarruf hesapları, kredi kartları veya kişisel çekler dahil herhangi bir geleneksel finansal hizmeti kullanmayan veya bunlara erişimi olmayan insanlara yardımcı olacağını söyledi.

Ayrıca Bukele’nin; jeotermal enerji oluşturmak için ülkenin aktif yanardağlarından yararlanan ve devlete ait enerji şirketi olan LaGeo’nun tesislerini, kripto madenciliği operasyonları için kullanılmaya hazırlandığı bildirildi.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz…

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version