Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64630
1.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3099.08
1.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.49
4.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.5
1.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Elon Musk, Twitter’ı Düzenleyeceğine Dair Söz Verdi!

Elon Musk, Twitter’da neleri düzenleyecek?

Clock
Paylaş
Elon Musk, Twitter’ı Düzenleyeceğine Dair Söz Verdi!

Tesla ve Spacex’in CEO’su Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulu kadrosuna katıldı. Sonrasında da sosyal medya platformu üzerinde büyük değişimler yapacağını, platformu geliştireceğini belirtti.

4 Nisan 2022 Pazartesi günü, Elon Musk’ın Twitter’ın %9,2’lik hissesini aldığı ortaya çıktı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) göre Musk, şu anda Twitter’ın en büyük hissedarı durumunda. Bu alımın hemen ardından da Musk, Twitter’ın Yönetim Kurulu kadrosuna katıldı.

728×90 muhabbit - Elon Musk, Twitter'ı Düzenleyeceğine Dair Söz Verdi!300x250 muhabbit - Elon Musk, Twitter'ı Düzenleyeceğine Dair Söz Verdi!

Twitter CEO’su Parag Agrawal, Twitter üzerinden Musk’ın Kurula katıldığını duyurdu. Musk da cevap olarak “Parag ve Twitter kadrosuyla çalışmayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Gelecek aylarda büyük değişikliklerin olacağını söyleyen Musk, ilk olarak Twitter’da “Bir düzenleme butonu olmasını ister misiniz?” şeklinde bir anket başlattı.

Elon Musk ile benzer fikirlere sahip olan eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in, Musk’ın bu kararına nasıl tepki vereceği merak ediliyordu. Dorsey de Twitter üzerinde şu şekilde cevap verdi:

Elon’un Twitter kadrosuna katılması beni gerçekten mutlu etti! Elon, dünyaya ve Twitter’ın onun üzerindeki etkisine gerçekten değer veriyor. Parag ve Elon, ikisi de kalpleriyle liderlik eden insanlar ve birlikte inanılmaz bir takım oluşturacaklar.

Elon Musk, Twitter’da büyük değişiklikler yapacağına dair söz verdi

Musk’ın, Twitter üzerinde yaptığı “Düzenleme düğmesi ister misiniz?” oylamasının altına, diğer kullanıcılar Twitter’ı geliştirmek adına kendi fikirlerini yazdı. Bu önerilerden bazılarına Musk da cevap verdi.

https://twitter.com/PPathole/status/1511218280111177730

Twitter’daki en büyük sorunun botlar olduğunu söyleyen kullanıcıya Musk’ın cevabı şu oldu:

Evet, şu an Twitter’daki en sinir bozucu sorun botlar!

Bu tweetin altında birçok öneriye cevap veren Musk, kullanıcılara yardımcı olmaya çalıştığını gösterdi.

Yapılan yorumlardan bir tanesinde, bu durum blok zincirinin proof-of-stake (PoS) mekanizmasına benzetildi. Twitter sorunlarının, zengin biri tarafından nasıl çözüldüğüne vurgu yapıldı.

“Elon Musk, PoS ağının nasıl kolayca kontrol edilebildiğini gösterdi.”

İlginizi Çekebilir: Proof-of-Stake Nedir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Nedir?Kimdir? ve Nasıl? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar