Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51105.49
-2.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2914.23
-0.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.96
-5.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $365.5
2.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı, Yöneticilere Kapıyı Gösterdi

Dünyanın en zengin insanı olarak da bilinen Tesla CEO’su Elon Musk sonunda sosyal medya platformu Twitter’ı satın alma işlemini tamamladı.

Clock
Paylaş
Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı, Yöneticilere Kapıyı Gösterdi

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Tesla CEO’su Elon Musk sonunda sosyal medya platformu Twitter’ı satın alma işlemini tamamladı. Ünlü ismin Twitter’ın yeni sahibi olarak ilk icraatı platformun mevcut yöneticilerini işten çıkarmak oldu.

İlk olarak Nisan 2022’de duyurulan anlaşma o tarihten bu yana Elon Musk’ın platform üzerindeki sahte hesaplara yönelik endişeleri başta olmak üzere pek çok handikap yaşadı. Ancak Ekim 2022’nin ilk günlerinde Musk en başta anlaşılan 44 milyar dolarlık fiyat üzerinden anlaşmayı devam ettirmeye karar verdi. 

Binance BannerBinance Banner

Twitter

Kripto Para Topluluğu Elon Musk’ın Liderliğine Sıcak Bakıyor

Musk, ilk iş olarak Twitter CEO’su Parag Agrawal ile beraber iki başka üst yöneticiyi daha işten çıkardı. Twitter’a dair potansiyel kripto para planlarıysa belirsizliğini koruyor. Haziran 2022’de Elon Musk Twitter’ın dijital ödeme teknolojisini hizmet kapsamına alması yönündeki planlarından bahsetmişti. Nitekim Twitter halihazırda Bitcoin bahşişlerine ve Ethereum cüzdanlarına ev sahipliği yapıyor.

İlginizi çekebilir: Twitter’ın Satılması İle Birlikte Dogecoin DOGE Yükselişe Başladı

Genel anlamda kripto para topluluğu Musk’ın Twitter’ı satın almasını bir kazanç olarak görüyor. Bitcoin ATM şirketi CoinFlip’in CEO’su Ben Weiss son gelişmeleri şu sözlerle değerlendirdi:

“Son birkaç sene içerisinde Elon kripto paralara yönelik duruşunda oldukça kararlı oldu ve sesini çıkarmaktan çekinmedi. Musk Web3 teknolojisini ve blockchain teknolojisinin potansiyelini anlıyor. Merkeziyetsizlik Twitter için gerçekliği yüksek bir ihtimal. Son yıllarda kapatmalar ve yasaklar çok daha sık gündeme gelir oldu. Bu konudaki duruşunuzdan bağımsız olarak merkeziyetsizlik gücü şirketlerden alıyor ve kullanıcılara geri veriyor.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar