Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62035.92
0.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3427.57
1.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.39
0.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.4
0.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Türkiye’de Blockchain Teknolojisi ile İlgili En Çok Okunan Kitaplar!

Blockchain dünyasıyla yeni tanışanlar için ülkemizde en çok okunan kitapları derledik.

Clock
Paylaş
Türkiye’de Blockchain Teknolojisi ile İlgili En Çok Okunan Kitaplar!

Son yılların en büyük teknolojisi olan blockchain ile alakalı çok sayıda kitap ve makale yazıldı. Özellikle farklı kavramların hayatımıza girmesiyle beraber bu alana ilgi duyan insanlar kitap raflarına koşuyor. Okudukça kafanızda birçok sorunun cevabını bulacağınız kitap önerileri sizlerle!

Binance BannerBinance Banner

Blokzincir Kripto Paralar Bitcoin

Dr. Vedat Güven ve Erkin Şahinöz’ün ortak çalışmasıyla yazılmış olan bu kitap, özellikle blokzincir ile ilgili birçok kavramın ne anlama geldiğini okurlarına sunuyor.

Kitap birkaç bölümden oluşuyor:

İlk bölümde Bitcoin hakkında temel bilgiler, ikinci bölümde devrim olarak nitelendirilen blockzincir teknolojisi, üçüncü olan son bölümde ise; bu teknolojinin resmi, yasal, hukuki boyutu ele alınıyor.

YAZARLAR:Vedat Güven- Erkin Şahinöz

Blockchain 101

Blockchain 101, Türkiye’nin ilk blockchain kitaplarından biridir. Kitapta özellikle birçok kavramın ne anlama geldiği, nasıl uygulandığı yazılıyor. Bir ansiklopedi değerinde diyebiliriz.

YAZARLAR: Ahmet Usta- Serkan Doğantekin

A’dan Z’ye Blockchain

Daron Dedeoğlu tarafından yazılmıştır. Kitabın adından da anlaşılacağı üzere bir bilinmezlik sarmalından ortaya çıkan blockchain hakkında doğru veya yanlış bilgiler en yalın şekilde anlatılıyor. Gerek paranın tarihi gerek bugünün teknolojisi kronolojik bir sıraya göre okura aktarılıyor.

YAZAR: Daron Dedeoğlu

Bitcoin Devrimi

İsmail Alpen ve Serkan İnci tarafından ortak yazılan bu eser yine yeni başlayanlar için altın değerinde, diyebiliriz. 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

“Bu kitapta İnci Sözlük’ün kurucusu Serkan İnci ve Uludağ Sözlük’ün kurucusu İsmail Alpen’in Bitcoin hakkında yazdıklarını okuyacaksınız. Bitcoin dünya ekonomisini etkileyecek, bilinen her şeyi yerle bir edecek bir gerçek mi, yoksa bir internet efsanesi mi?”

YAZARLAR: İsmail Alpen- Serkan İnci

50 Yıllık Hayal Bitcoin 

Kitapta Bitcoin’in ne ülkemizde ne de dünyada henüz anlaşılmadığı ve okuyucunun bu kitabı okuduktan sonra bu teknolojiyi daha çok sorgulayacağından bahsediliyor. 

Yine tarihsel çerçevede ele alınan bu kitap Bitcoin‘in başlangıç noktasını merak edenler için keyifli olacak. 

YAZARLAR: Saadettin Konukseven-Tuna Özen

Snow Crash

Amerikalı yazar Neal Stephenson tarafından 1992 yılında yazılan bu kitapta ilk kez ”Metaverse” kavramı duyuldu. Öyle ki döneminde fazla fantastik ve geleceğe yönelik gerçek dışı fikirlerin olduğuna dair olumsuz eleştiriler aldı. Bugün metaverse günümüzde sıklıkla konuşulmaya başlanınca, Snow Crash adlı kitap tüm dünyada tekrar popüler bir kitap haline geldi.

YAZAR: Neal Stephenson

The Metaverse

Soner Aydoğan tarafından yazılan bu eser, bilim kurgu severler için eğlenceli olabilir. Metaverse kavramını işleyen kitap, her sonun bir başlangıca gebe olduğunu okuyuculara bir kez daha hatırlatmaktadır.

YAZAR: Soner Aydoğan

Henüz sayamadığımız farklı ülkelerin de dillerinden çevrilen muhteşem kaynaklar zamanla daha çok artıyor. Böylece daha fazla kaynak elde etmiş oluyoruz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar