Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57006.63
6.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3232.63
2.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.89
-0.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.6
-1.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

En Etkili 100 Şirket Listesinde İki Kripto Firması Var!

Time’ın listesinde iki tanıdık isim var!

Clock
Paylaş
En Etkili 100 Şirket Listesinde İki Kripto Firması Var!

Time Magazine, “2021 Yılındaki En Etkili 100 Şirket” listesine Digital Currency Group ve Coinbase’i ekledi!

27 Nisan’da yayınlanan Top 100, iki kripto devinin son 12 ayda yarattığı etkiye parmak bastı. Bildiğiniz gibi Time’ın listesi, dört farklı kategoriden oluşuyor – Öncüler, Liderler, Yenilikçiler ve Engelleyiciler.

Binance BannerBinance Banner

Digital Currency Group, Tesla, Huawei, Shopify ve Clubhouse gibi diğer büyük isimlerin yanı sıra “Engelleyici” olarak kategorize edildi.

Ocak 2020’de, Grayscale’ın Bitcoin Trust fonu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na rapor veren tamamen dijital para birimi ile desteklenen ilk finansal üründü. Bu, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanın ilk adımı oldu.

Grayscale geçen yıl ciddi bir performans sergilerken, ana şirketinin listeye dahil edilmesi de Time ile yakın zamanda gerçekleşen bir ortaklık dolayısıyla etkilenmiş olabilir. Bildiğiniz gibi Time ve Grayscale, kripto para ve blockchain temelli bir dizi eğitim videosunu oluşturmak adına bir araya geliyor. Time ayrıca ödemeleri BTC cinsinden kabul ettiğini de belirtmişti.

Coinbase, Facebook, Alibaba, Google, Walmart ve Amazon ile birlikte, Titan ismiyle listelendi. Borsa, 14 Nisan’da Nasdaq’ta doğrudan listelenmesi ile ilgili olarak “kripto paraların güvenilirliğini güçlendiriyor” olarak tanımlandı. Borsa, bu yıl 1. çeyrekte 2020’nin tamamından daha fazla gelir elde etmiş durumda.

Kripto para birimleri için büyük bir yıl oldu, ancak hiçbir şey, 56 milyon kullanıcının Bitcoin alıp sattığı Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesi kadar büyük değildi. Coinbase bu listelenme ile ABD’nin en değerli finans borsası haline geldi.

Coinbase ve Digital Currency Group‘un bu şekilde tanınması, kripto paraların benimsenmesinin yeni bir adımı. Kısa bir süre önce bu ikilinin Disney, BP, PayPal, Adidas, Spotify ve AirBnB gibi en iyi 100 şirket listesinde yer aldığını düşünmek zor olurdu.

Time, ilk olarak Mart 1923 yılında yayıma başladı. Ayrıca dergi çevrimiçi yayın dünyasında kendini göstermeye devam etti. Mart ayında ilk tokenize dergi kapaklarını NFT olarak açık artırmaya çıkaran şirket, 250.000 $‘a alıcı buldu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar