Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66090.51
0.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3557
3.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.94
0.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.5
1.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Endonezya’daki İslami Örgüt, Kripto Paraları Haram İlan Etti!

Endonezyalı İslami grup NU, kripto paraların İslam hukukuna uymadığını savunuyor!

Clock
Paylaş
Endonezya’daki İslami Örgüt, Kripto Paraları Haram İlan Etti!

Endonezya’nın en büyük İslami kuruluşlarından biri olan Nahdlatul Ulama’nın (NU), kripto para kullanımının İslam hukukuna göre haram veya yasak olduğunu iddia eden bir fetva yayımladı.

Endonezya’da kripto para birimine ilgi her geçen gün artmaya devam etti. Coinformant tarafından yayınlanan rapora göre, 2021 yılında Endonezya’da kripto paralar hakkında makaleler okuyan insanların sayısında %1,772’lik büyük bir artış yaşandı.

728×90 muhabbit - Endonezya'daki İslami Örgüt, Kripto Paraları Haram İlan Etti!300x250 muhabbit - Endonezya'daki İslami Örgüt, Kripto Paraları Haram İlan Etti!

Endonezya, dünyadaki en büyük Müslüman ülkelerinden biridir. Endonezya Ticaret Bakanlığı’na göre, ülkenin 6,5 milyon kripto para yatırımcısı varken Endonezya Menkul Kıymetler Borsası’na (IDX) kayıtlı 5,7 milyon perakende yatırımcı var. Müslüman ülkenin kripto paralara olan ilgisi gerçekten fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak İslami örgüt, Endonezya’daki halkla aynı görüşte değil gibi görünüyor. Grup, kripto para biriminin çok fazla spekülasyon içerdiği ve bu nedenle meşru bir yatırım olarak kullanılamayacağı için haram olduğu açıkladı.

Bazı Müslüman bilirkişiler, kripto paralarla yapılan işlemleri kumara benzettiği için yasak olduğuna inanıyor. Bununla birlikte İslam, bölge bölge görüş farklılığı gösterebiliyor. Dünyadaki diğer İslami kuruluşlar, İslam hukukunun kripto para birimine izin verdiğini söylüyor.

Geçen yıl kripto paraların, İslam hukukuna uyumunu denetleyen Malezya makamı, dijital varlık ticaretine izin vereceğini açıkladı. Bununla birlikte Avustralya’da, DeFi’ın avantajları ile İslami finansın inançları arasında bir rotada gezinmek için dünyanın ilk şeriat bazlı merkeziyetsiz finans (DeFi) platformunu inşa edilmeye çalışılıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar