Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41490.26
5.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2254.56
4.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.63
2.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $233.1
2.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Endonezya Kripto Paralara İlgi Göstermeye Devam Ediyor!

Coinformant’ın Cuma günü yayımladığı bir çalışmaya göre Endonezya, kripto para benimsenmesine liderlik ediyor.

Clock
Paylaş
Endonezya Kripto Paralara İlgi Göstermeye Devam Ediyor!

Verilere göre kripto para birimlerinin dünya çapında benimsenmesi devam ediyor. Bu benimsenme durumuna ise Endonezya ve Şili gibi ülkeler öncülük ediyor.

Avustralya blockchain eğitim girişimi Coinformant’ın Cuma günü yayımladığı bir çalışmaya göre Endonezya, kripto para benimsenmesine liderlik ediyor.

728×90 muhabbit - Endonezya Kripto Paralara İlgi Göstermeye Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Endonezya Kripto Paralara İlgi Göstermeye Devam Ediyor!

Coinformant’ın çalışmasına göre Endonezya, 10 üzerinden 5.73’lük puanı ile kripto para benimsenmesi konusunda lider konumunda. Bununla beraber Endonezya, Google aramalarının hacmi, yayımlanan kripto para makalelerinin sayısı, etkileşim düzeyi ve kripto para yatırımları dahil olmak üzere dört faktör ile birçok ülkeyi geride bıraktı.

Coinformant, BuzzSumo’dan edindiği veriler hakkında bilgiler paylaşarak, ülkenin kripto para birimleri ile ilgili makalelerle ilgilenen kişi sayısında ciddi bir artış görüldüğünü hesapladı. Coinformant’a göre bu kişiler geçtiğimiz seneye göre %1.772 oranında artış göstermiş.

Ayrıca Endonezya’da yayımlanan kripto para ile alakalı makalelerin sayısı geçtiğimiz yıla göre %133 artış göstermiş. Bununla beraber Finlandiya, %725 ile liderliği göğüslüyor.

Endonezya, son 12 aylık süreçte kripto paralar ile ilgili Google aramalarındaki artış açısında %572’lik bir orana ev sahipliği yapıyor. Bu oran ülkeyi, raporda ikincilik koltuğuna oturtuyor.

Coinformant’ın bu çalışması, küresel ölçekteki kripto para yatırımcıları hakkında bilgileri de içeriyor. Çalışmaya göre Ukrayna’da nüfusun %12’sinden fazlası kripto para yatırımcısı. Bu oran Ukrayna’yı en yüksek kripto para yatırımcısına sahip olan ülke konumuna sokuyor.

ABD Liderliği Göğüslüyor!

Endonezya’nın genel ilgi anlamındaki liderliği ABD’nin hacimsel olarak elde ettiği verilerin yanından bile geçemiyor.

Bir Coinformant temsilcisi, konu hakkında şunları söyledi:

Bu çalışma, yıl boyunca kripto paralara ilgi gösteren ülkelerle ilgili. Fakat hacimsel olarak inceleme yaptığımızda, ABD’nin bir numara konumunda olduğunu bildirmekte fayda var.

2017 yılında kripto para ödemelerini yasaklayan Endonezya hükümeti, kripto para ticaretini yasal olarak belirlemişti.

Ağustos ayında Endonezya’nın en bilinen kripto para platformu Pintu, kripto para ve blockchain endüstrisi ile ilgilenen yatırımcılardan 35 milyon $’lık fon elde etmişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar