Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56099.99
8.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3222.65
3.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.4
5.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.1
3.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo, Digital Asset’in Yönetim Kuruluna Katıldı!

Chris Giancarlo, finansal teknoloji şirketi olarak hizmet veren Digital Asset’te göreve başlıyor.

Clock
Paylaş
Eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo, Digital Asset’in Yönetim Kuruluna Katıldı!

2019 yılına kadar ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı olarak görev yapan Chris Giancarlo, finansal teknoloji şirketi olarak hizmet veren Digital Asset’te göreve başlıyor.

CFTC’de görev aldığı süre boyunca kripto varlıklara olan ılıman tavrı sebebiyle Giancarlo, kripto camiasında sevilen bir görev adamıydı. Kripto severler tarafından “Kripto Babası” lakabı verilen Giancarlo, 2019 yılında CFTC’deki görevinden ayrıldı. Görevinden ayrıldığından itibaren kripto para sektöründe bir çok pozisyonda yer alan Giancarlo, artık Digital Asset şirketine danışmanlık yapacak.

Binance BannerBinance Banner

2014 yılında kurulan Digital Asset, dağıtılmış defter (DLT) teknolojisine odaklanan bir şirket olarak isim yapmıştır. Teknoloji şirketi Digital Asset salı günü yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

Chris Giancarlo, dağıtılmış defter teknolojisi hakkındaki düzenleyici gelişmelerin, kripto paralara etkisi konusunda şirketimize danışmanlık sağlayacaktır.

 Eski CFTC Başkanı Birçok Şirkete Danışmanlık Sağlıyor!

 Chris Giancarlo sadece Digital Asset’e rehberlik etmekle kalmayacak, Willkie Farr ve Gallagher hukuk firmasında da kıdemli danışman olarak çalıştığı görevine devam edicek. Ayrıca Chris Giancarlo’nun Digital Dollar Project‘in kurucu ortağı olduğunu da hatırlatalım.

Chris Giancarlo Digital Asset’in Yönetim Kuruluna katıldığını şu ifadelerle doğruladı:

38 yıllık bir iş hayatım oldu, bunlardan sadece beşinde düzenleyici olarak görev aldım. Görev aldığım şirketlerde, düzenleme yapmaktan çok daha geniş amaçlar için çalıştım.

Chris Giancarlo

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız. Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar