Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63392.21
2.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3465.14
1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.15
-2.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.5
1.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Eski Huobi Yöneticisi Yasa Dışı Ticaret İddialarıyla Karşı Karşıya!

Huobi’nin eski üst düzey yöneticilerinden birinin yasa dışı ticaret yaparak 5 milyon dolar kazanç elde ettiği iddia ediliyor. 

Clock
Paylaş
Eski Huobi Yöneticisi Yasa Dışı Ticaret İddialarıyla Karşı Karşıya!

Kripto para borsası Huobi’nin eski üst düzey yöneticilerinden birinin yasa dışı ticaret yaparak 5 milyon dolar kazanç elde ettiği iddia ediliyor. 

Financial Times’ın 22 Haziran 2022 tarihli haberine göre Huobi, Chen Boliang isimli eski yöneticisine karşı dava açtı. Boliang şirketin Hong Kong şubesinde kurumsal müşterilerden sorumluydu.

Binance BannerBinance Banner

Huobi eski yöneticiyi babasının adına bir perakende ticaret hesabı oluşturup kontrol ettiği başka bir kurumsal hesapla işlem yapmadan önce borsadan 20 milyon dolarlık bir kredi limiti uzatarak USDC cinsinden yaklaşık 5 milyon dolarlık kazanç elde etmekle suçluyor. 

İlginizi çekebilir: Kripto Para Borsası Huobi, Dubai ve Yeni Zelanda’da Lisans Aldı!

Söz konusu işlemin Şubat-Mart 2020 tarihlerinde gerçekleştiği iddia ediliyor. Mayıs 2020’de tutuklanan Boliang “Huobi’nin bilgisayar sistemlerine suç işleme niyeti ile giriş yapmak ve bu niyeti gerçekleştirmek” ile suçlanıyor. Eski yönetici şu anda 25.000 dolar kefalet ile dışarda bulunuyor. 

Konuya dair Financial Times’a konuşan bir Huobi yetkilisi şunları söyledi:

“Bay Boliang Chen’in Huobi Global’deki istihdamı Mayıs 2020’de feshedildi. Bay Boliang Chen aleyhindeki suçlamalarla ilgili başka yorumumuz yok, adalete inanıyoruz.”

Boliang’ın avukatları ise görüşme talebini reddederek konuya dair sessiz kalmayı tercih etti. 

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar