Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56919.81
1.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3244.75
0.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.1
-1.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.8
-1.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Eski Visa Yöneticisi, Crypto.com’a katıldı!

Crypto.com Visa yöneticisini bünyesine kattı!

Clock
Paylaş
Eski Visa Yöneticisi, Crypto.com’a katıldı!

Crypto.com, Visa’nın Latin Amerika bölgesinin eski yöneticisi olan Filomena Ruffa’yı bünyesine kattı!

Visa’nın Latin Amerika bölümünde inovasyon ve stratejik ortaklıklardan sorumlu eski başkan yardımcısı Filomena Ruffa, şirketin Latin Amerika pazarını genişletmek için Crypto.com bünyesine katıldı.

Binance BannerBinance Banner

28 Ekim tarihli blog gönderisine göre, Ruffa artık Latin Amerika’da Crypto.com için tüm operasyonları yönetmekten ve stratejik iş ortaklarını yürütmekten sorumlu olacak. Eski Visa yöneticisi, CardinalCommerce ve SafetyPay gibi ödeme firmalarındaki üst düzey pozisyonlarının yanı sıra bölgedeki kapsamlı iş deneyimini de beraberinde getirecek.

Bu işe alım haberinin yanı sıra, Crypto.com önemli bir kilometre taşına erişmiş durumda. Bildirilenlere göre Crypto.com, Eylül 2019’da 1 milyon kullanıcıya ulaştıktan sonra, 15 Ekim 2020’de 5 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Şirketin yöneticileri, platformun tabanını güçlendirmeye devam ederken, Crypto.com Latin Amerika’da bazı adımlar attı. 15 Ekim tarihinde Crypto.com, mobil uygulamalarının Portekizce versiyonunu tanıttı ve platformda İspanyolca dilini sunduktan sonra çeşitli güncellemeler yaptı.

Latin Amerika, görünüşe göre kripto benimseme konusunda ciddi anlamda gelişen bir bölge. Blockchain analitik firması Chainalysis tarafından Eylül 2020’de yapılan bir araştırmaya göre, Latin Amerika şirketleri, bankacılık sisteminden bir kaçış olarak kripto sektörüne adım atmış durumda ve kripto işlemlerinde en yüksek hacimlerin bazılarından sorumlu görünüyor.

Bu konu hakkında ünlü twitter fenomeni Squanch, bu konu hakkında şöyle bir yorum yaptı.

Bankacılar geliyor…

Ama emin adımlarla….

Yüksek profilli eski banka çalışanlarının kripto sektörüne adım atması, ilerleyen zamanlarda kesinlikle kripto ve blockchain teknolojisinin benimsenmesine katkı sağlayacaktır.

Bu tür adımlar ile beraber büyük şirketler yatırım portföylerine Bitcoin ve bunun gibi kripto paraları ekleyecektir. Eğer böyle bir durum yaşanırsa Bitcoin’in piyasa değeri trilyon $’a ulaşabilir!

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar