BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Eski Visa Yöneticisi, Crypto.com’a katıldı!

Crypto.com Visa yöneticisini bünyesine kattı!

Yayın:

-

eski

Crypto.com, Visa’nın Latin Amerika bölgesinin eski yöneticisi olan Filomena Ruffa’yı bünyesine kattı!

Visa’nın Latin Amerika bölümünde inovasyon ve stratejik ortaklıklardan sorumlu eski başkan yardımcısı Filomena Ruffa, şirketin Latin Amerika pazarını genişletmek için Crypto.com bünyesine katıldı.

28 Ekim tarihli blog gönderisine göre, Ruffa artık Latin Amerika’da Crypto.com için tüm operasyonları yönetmekten ve stratejik iş ortaklarını yürütmekten sorumlu olacak. Eski Visa yöneticisi, CardinalCommerce ve SafetyPay gibi ödeme firmalarındaki üst düzey pozisyonlarının yanı sıra bölgedeki kapsamlı iş deneyimini de beraberinde getirecek.

Bu işe alım haberinin yanı sıra, Crypto.com önemli bir kilometre taşına erişmiş durumda. Bildirilenlere göre Crypto.com, Eylül 2019’da 1 milyon kullanıcıya ulaştıktan sonra, 15 Ekim 2020’de 5 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Şirketin yöneticileri, platformun tabanını güçlendirmeye devam ederken, Crypto.com Latin Amerika’da bazı adımlar attı. 15 Ekim tarihinde Crypto.com, mobil uygulamalarının Portekizce versiyonunu tanıttı ve platformda İspanyolca dilini sunduktan sonra çeşitli güncellemeler yaptı.

Latin Amerika, görünüşe göre kripto benimseme konusunda ciddi anlamda gelişen bir bölge. Blockchain analitik firması Chainalysis tarafından Eylül 2020’de yapılan bir araştırmaya göre, Latin Amerika şirketleri, bankacılık sisteminden bir kaçış olarak kripto sektörüne adım atmış durumda ve kripto işlemlerinde en yüksek hacimlerin bazılarından sorumlu görünüyor.

Bu konu hakkında ünlü twitter fenomeni Squanch, bu konu hakkında şöyle bir yorum yaptı.

Bankacılar geliyor…

Ama emin adımlarla….

Yüksek profilli eski banka çalışanlarının kripto sektörüne adım atması, ilerleyen zamanlarda kesinlikle kripto ve blockchain teknolojisinin benimsenmesine katkı sağlayacaktır.

Bu tür adımlar ile beraber büyük şirketler yatırım portföylerine Bitcoin ve bunun gibi kripto paraları ekleyecektir. Eğer böyle bir durum yaşanırsa Bitcoin’in piyasa değeri trilyon $’a ulaşabilir!

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Ethereum’da Staking Ödülleri Ne Kadar Olacak? Miktar Hızla Artıyor!

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

Yayın:

-

ethereum

Ethereum, 2.0 güncellemesi ile birlikte proof of work algoritmasını bırakarak proof of stake algoritmasına geçiş yapacak.

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Proof of stake algoritmasında varlıkların stake edilmesi ve doğrulayıcı haline gelmesi için teşvik olarak staking ödülleri veriliyor. Proof of stake algoritmasını kullanan tüm ağlarda bulunan ödül sistemi, ağ üzerinde daha çok varlığın kilitli kalmasını, bu sayede de daha güvenli ve merkezsiz bir ağ oluşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kimi ağ yıllık yüzde 5’lik bir staking geliri sunarkern kimi ağ ise yüzde 10’ları aşan ödüller sunuyor.

Ethereum tarafında sunulacak ödülde ise sistem biraz daha farklı işliyor.

Stake Miktarına Göre Ödüller Değişecek

Bildiğiniz üzere ağın başlatılabilmesi için en az 524,288 ETH gerekmekte. Ağda minimum rakam olan 524 bin ETH’ın stake edilmesi halinde ağ üzerindeki yıllık staking geliri yüzde 21.6 olacak.

Fakat staking miktarının artması ile ters orantılı olarak staking ödülleri de azalacak. Örneğin 1 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde yıllık getiri yüzde 15.7’ye kadar düşecek.

5 Milyon ETH’ın stake edilmesi durumunda yıllık getiri yüzde 7 civarında olacak.

10 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde getiri yüzde 4.9’a kadar düşecek.

Yarısından Fazlası Tamamlandı

Ethereum 2.0’da Faz 0’ın başlatılabilmesi için gerekli olan 524,288 ETH ve 16,384 doğrulayıcının önemli bir kısmı tamamlanmış durumda. An itibarıyla 292,672 ETH’ın stake edildiği ağda 9,152 farklı doğrulayıcı ağa 32 adet ve üzeri ETH stake etmiş durumda.

Ethereum 2.0 Beacon Chain

An itibarıyla kabaca belirtilmiş başlangıç tarihi 1 Aralık görünüyor. 7 günde bir ağ yeterli miktara ulaşıp ulaşılmadığını kontrol etmekte. 1 Aralık’ta yeterli miktara ulaşılmaması halinde 7 gün sonra ağ tekrardan başlatılmayı deneyecek.

Ethereum haberleri için : Ethereum Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

DeFi’da Kaçak Var! 20 Milyon $!

Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Yayın:

-

pickle finance

DeFi platformu Pickle Finance saldırı ile karşı karşıya. Saldırganlar dün gece platformdan 20 Milyon $ değerinde DAI ele geçirmeyi başardı.

Pickle Finance, DeFi platformları arasında göreceli olarak eski platformlar arasında bulunmakta. Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Açığın bulunduğu kontrat ise Pickle üzerindeki DAI pJar ürünü olarak görünmekte.

Pickle Finance Saldırganlarının Cüzdanı

Saldırı sonrasın PICKLE fiyatı da büyük kayıp yaşadı. An itibarıyla yüzde 50’ye varan kayıp yaşayan PICKLE, 10 $ seviyelerinden işlem görmekte.

DeFi Saldırıları

Halen oldukça erken dönemde olan DeFi ürünleri ve platformları oldukça fazla saldırı altında kalıyor. Daha önce güvenlik kontrolleri tamamlanan platformların da saldırı altında kaldığını ve fon kayıpları yaşadığına şahit olmuştuk.

Göreceli olarak halen risk taşıyan DeFi platformları kimilerine göre merkezi borsalardan daha güvenli.

Siz merkezsiz platformları mı yoksa merkezi platformlar mı tercih ediyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.