BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum 2.0 1 Aralık’a Yetişecek Mi? Polymarket Hayır Diyor!

Ağın büyüklüğü ve üzerinde bulunan varlıkların boyutu sebebiyle aşamalı olarak gerçekleştirilecek süreçte Ethereum’u birçok değişiklik bekliyor.

Yayın:

-

ethereum

Bildiğiniz üzere Ethereum ağı, 2.0 güncellemesi ile birlikte proof of work algoritmasından proof of stake algoritmasına geçiş yapacak.

Ağın büyüklüğü ve üzerinde bulunan varlıkların boyutu sebebiyle aşamalı olarak gerçekleştirilecek süreçte Ethereum’u birçok değişiklik bekliyor.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Ethereum 2.0’ın ilk aşaması olan Faz 0’ın 1 Aralık’ta başlatılmasının planlandığı Vitalik Buterin tarafından açıklanmıştı. Buterin tarafından ortaya konan planda Faz 0’ın başlatılması için bir miktar ETH’ın stake edilmesi gerekmekte.

Bu sayede de Beacon Zinciri başlatılacak. Toplamda talep edilen ETH stake miktarı 524,288 adet. Ancak an itibarıyla stake edilen ETH miktarı 104,608 adet. Hedeften oldukça uzak görünen stake miktarının 1 Aralık’ta ne seviyede olacağı ise henüz bilinmiyor.

Kripto piyasası tahmin servisi Polymarket’ta konu ile ilgili iddia oynayan kişilere göre 1 Aralık’ta hedefe ulaşılması mümkün görünmüyor.

Ethereum 2.0

Polymarket kullanıcılarının yüzde 61’ine göre Ethereum 2.0’ın “genesis block”u 1 Aralık’ta oluşturulamayacak. 2 hafta önce oranların tam tersi olduğunu belirten The Block, stake miktarında bir artış görülmemesi sebebiyle durumun tersine döndüğünü belirtmekte.

Polymarket

6 Kasım tarihinde iddiaseverlerin yüzde 75’i 1 Aralık’ta Ethereum 2.0’ın başlatılacağını düşünürken sadece yüzde 25’i başlatılmayacağı yönünde idi. Fakat geçen sürede durum neredeyse tam tersine dönmüş görünüyor. Yeterli artışın sağlanamaması da spekülatörleri başlatılmayacağına dair düşüncelere itmiş durumda.

Ethereum 2.0 Başlatıldığında Çekilebilecek

Yatırımcıların Ethereum 2.0 için stake işlemini gerçekleştirmemesinin ardında staking süresi yatıyor olabilir. Stake işlemi gerçekleştiren kullanıcıların fonlarını geri alabilmesi için Ethereum 2.0’ın tam anlamıyla çalışır hale gelmesi gerekiyor. Ethereum tarafından verilen tahmini süre ise 2020 ortaları. Bu noktada yatırımcılar halihazırda oldukça uzayan Ethereum 2.0’ın verilen tarihte bitirilmemesi ile ilgili endişe duyuyor olabilir.

Son günün yaklaşması ile birlikte staking tarafında bir artış görülmesi beklenirken, yine de yeterli miktara ulaşıp ulaşılamayacağı konusu soru işaretleri barındırıyor.

Stake edilen ETH’ların önemli bir kısmının Vitalik Buterin tarafından gerçekleştirildiği bilinirken, Buterin’in stake miktarının 3200 ETH (1.5 Milyon $) değerinde olduğu belirtilmekte.

Sizce Ethereum 2.0’ın Faz 0’ı belirtilen tarihte başlatılabilecek mi?

Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Gizlilik Tokenlarına Elveda mı Demeliyiz?

Gizlilik tokenlerinin sonu mu geliyor?

Yayın:

-

Gizlilik

Kripto analı firması CipherTrace Cuma günü, gizlilik tokeni Monero için işlemleri takip edebilen bir teknoloji için iki patent başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

CipherTrace’in 20 Kasım’da yayınladığı bir blog gönderisinde firma, patentlerin, finansal araştırmalara yardımcı olmak için Monero’nun (XMR) işlem akışını izlemek için adli araçları, işlemleri puanlamak için istatistiksel ve olasılık yöntemleri ve ayrıca olası cüzdan sahiplerini sınıflandırmayı içereceğini belirtti. Tüm bunlar, çalıntı veya yasadışı yollarla kullanılan XMR’ı takip etmek için üretilen araçlar olarak görünüyor.

Blogda yazan gönderi, “CipherTrace’in Monero izleme yetenekleri, Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları’nın kullanılan gizlilik paralarının cezai kökenlere sahip olup olmayacağını belirlemelerine olanak tanıyacak ve gerekli düzenlemelere göre müşteri işlemlerini uygun şekilde risk altına almalarına olanak sağlayacak.” diyor.

Bitcoin (BTC), birçok darknet pazar kullanıcısı için hala tercih edilen bir araç olsa da, XMR gibi gizlilik tokenleri giderek popülerleşiyor. Kolluk kuvvetleri, Monero’nun izini sürebilmek için henüz güvenilir bir yol belirlemedi. Bu yüzden CipherTrace gibi firmaların eline fırsat geçmiş durumda. Belirtilenlere göre şirket, 2019 yılının başından bu yana XMR işlemlerini izlemek için çalışmalar yapıyor.

CipherTrace’in CEO’su Dave Jevans, Ağustos ayında, şirketin Monero işlemlerini izlemek için bir araç geliştirdiğini söylemişti. Böyle bir araç potansiyel olarak suç soruşturmalarını destekleyebilir ve kara para aklama olaylarını azaltabilir.

Şirket, Monero izleme araçlarını ABD İçişleri Bakanlığı ile geliştirilen bir projenin parçası olduğunu belirtiyor. Ancak Bakanlık, XMR’ı takip etmenin bir yolunu arayan tek kurum değil. Bildiğiniz gibi IRS, Monero’yu takip edebilen herkese 625.000 $’a varan ödül vereceğini duyurmuştu.

CipherTrace’in izleme araçlarının yetenekleri henüz onaylanmış durumda değil. Bir Monero temsilcisi, geçtiğimiz aylarda, “şirketlerin Monero işlemlerini izleyebileceklerine dair iddialardan çok şüphe duydularını” ve bunu yapan herhangi bir firmanın “cüzdanları izleme olasılıklarının düşüş olacağını” söylemişti.

Tüm bunlarla beraber, Monero’nun son 24 saat içindeki fiyatı %3.6 oranında düşüş gösterdi.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

FTX Üzerinde FTT Staking İşlemleri Başladı! Referans Geliri Artıyor!

Yapılan açıklamada staking yapan kullanıcıların ekstra birçok fayda elde edebileceği belirtiliyor.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından yapılan duyuru ile birlikte, FTX üzerinde FTT için staking işlemlerinin başladığı açıkladı.

Yapılan açıklamada staking yapan kullanıcıların ekstra birçok fayda elde edebileceği belirtiliyor.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Sabit olarak yüzde 30 olan referans gelirleri, staking işlemleri ile birlikte yeniden revize edildi. Böylece referans gelirleri yüzde 25 ile yüzde 40 arasında değişiklik gösterecek.

Buna göre FTT staking işlemi gerçekleştirmeyen kullanıcılar yüzde 25’lik bir referans gelirine sahip olacak. 25 FTT stake eden kullanıcılar ise referanslarından yüzde 30’luk gelire sahip olacak. 1000 FTT stake eden kullanıcılar yüzde 32’lik gelir elde ederken 1 Milyon FTT stake eden kullanıcılar yüzde 40’lık bir gelir fırsatına kavuşacak.

Ek olarak staking ile birlikte piyasa yapıcı komisyonlarında da değilikliğe gidiliyor.

Hisse Listelemelerinde Bonus Oy Hakkı Verilecek

FTT stake eden kullanıcılara hisse senedi listelemelerinde bonus oy hakkı verilecek. Buna sayede FTT stake eden kullanıcılar ekstra oy hakkına sahip olacak.

SRM Airdrop Ödüller

FTT stake eden kullanıcılara ekstra SRM “airdrop”u verilecek. SRM tutan kullanıcılara verilen airdrop oranında değişikliğe gidilmiş durumda. Yüzde 2.5 ile yüzde 12.5 arasında değişen airdrop oranı, stake miktarına göre değişmekte.

Siz FTT tutuyor musunuz?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.