BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum 80 $’a Düşerse MakerDAO Kapanabilir

DeFi’daki en büyük aktörlerden olan MakerDAO ise “işlemleri durdurma” da dahil olmak üzere bütün seçenekleri incelediğini açıkladı.

Yayın:

-

makerdao

MakerDAO kapanabilir mi? Ethereum’da (ETH) yaşanan düşüş tüm DeFi’ı vurmuş durumda. DeFi’daki en büyük aktörlerden olan MakerDAO ise “işlemleri durdurma” da dahil olmak üzere bütün seçenekleri incelediğini açıkladı.

12 Mart’ta, yani dün yaşanan düşüşler ile kripto para birimleri yüzde 50’lere varan kayıplar yaşamakta. En ciddi düşüşlerden birini ise Ethereum yaşıyor. Bildiğiniz üzere MakerDao, Ethereum üzerinde çalışmakta. Ve Ethereum fiyatı da MakerDao mekanizması üzerinde direkt olarak etkili. Borç verme ve bir stablecoin olan Dai’nin (DAI) arzı Ethereum fiyatıyla doğu orantılı. Yanı kısaca Ethereum’lar Dai’nin teminatı da denebilir. Fakat teminatlar ciddi derecede azalmış durumda.

Aynı zamanda ETH fiyatına oranla Maker’da protokol satışları da otomatik olarak gerçekleşmekte.

Kapanma Olasılığı Halen Çok Yüksek Değil

MakerDao hissedarları, şimdilik protokolü devre dışı bırakma taraftarı değil. Ethereum geliştiricisi Ryan Berckmans ise konu ile alakalı şunları söylemekte:

“Acil durum kapanması” (emergency shutdown) şu anda gerçekleşmiyor. Protokolün durdurulması hem Dai sahiplerine, hem de MakerDao hissedarlarına ciddi zarar verecektir. Bu nedenle Dai fiyatında da “haircut” ufak düşüşler meydana gelebilir. “Sistemi durdurma” bir seçenek olsa da henüz o noktada değiliz.

RYAN BERCKMANS

“Ancak Ethereum fiyatı 80 $ seviyelerine düşecek olursa “kapatma” en mantıklı seçenek olarak görülebilir.” diye ekliyor Berckmans. MakerDao’dan ise konu ile alakalı henüz bir açıklama gelmiş değil.

Siz DeFi’ın geleceği için ne düşünüyorsunuz. MakerDao gerçekten durdurulabilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Pundi X’in Pos’una PayPal Desteği Geldi

Yeni entegrasyon ile birlikte Xpos PayPal aracılığıyla ödeme kabul ediyor. 

Yayın:

-

pundix xpos

Türk yatırımcılar tarafından oldukça sevilen Pundi X (NPXS) yeni entegrasyonu ile karşımızda.

Singapur merkezli blockchain firması Pundi X pos cihazı “Xpos” ile kripto ödemeleri sağlamakta.

Yeni entegrasyon ile birlikte Xpos, PayPal aracılığıyla ödeme kabul ediyor.

PayPay entegrasyonu ile birlikte Xpos, 30 farklı ülkeden ödeme kabul edebilir hale gelmiş durumda. Yeni güncelleme ile tüm cihazlara dağıtımı başlanan entegrasyon, 2 hafta içerisinde ABD’de bulunan tüm Xpos’lara ulaşmış olacak. Bugün itibariyle ise ABD’de bulunan kullanıcılar, PayPal aracılığı ile ödeme kabul etmeye başlayabilecek.

Kullanıcı Talebi

Pundi X, kullanıcı geri bildirimleri kapsamında PayPal entegrasyonunu getirdiğini de açıkladı. Twitter üzerinde yapılan değerlendirme sonucu Xpos sahiplerinin yüzde 70’i PayPal desteğini istediklerini belirtmişti. Ekip de bu isteğe kayıtsız kalmamış görünüyor.

Yapılan ankette kullanıcılarına WeChat Pay, Alipay, GoPay ve benzeri birçok ödeme yöntemi seçeneği sunulmuştu. Anket sonucunda ise yüzde 70’lik kesim PayPal’ı seçmiş durumda.

Yeni entegrasyon sayesinde Xpos cihazlarına kredi kartı ile ödeme desteği de getirilmiş oldu.

Konu ile ilgili olarak Pundi X CEO’su Zac Cheah şunları söylüyor:

PayPal lider bir ödeme şirketi. Kendileri ile oluşturduğumuz entegrasyon blockchain tabanlı servislerin adaptasyonuna büyük katkı sağlayacak. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşabiliriz.

PayPal ise geçtiğimiz günlerde platformuna Bitcoin (BTC) desteği getireceği dedikodusuyla piyasayı hareketlendirmişti. Hali hazırda PayPal, kripto para şirketleri ile çalışmakta.

Paxful ve LocalBitcoins ile entegrasyonu bulunan şirket, geçtiğimiz hafta KuCoin’in P2P platformuna da entegrasyon oluşturarak itibari para birimi için yeni bir kapı oluşturmuştu.

Pundi X

Pundi X (NPXS) ise geçtiğimiz yıllarda önemli bir “hype” yakalamıştı. O dönemde henüz önde gelen borsalarda listelenmeyen Pundi X, Idex gibi merkezsiz borsalarda işlem görmekte idi. Çok ciddi bir yükseliş yaşayan NPXS, bazı yatırımcılarına 10 kattan daha fazla kazandırmıştı. İlerleyen dönemde Binance gibi borsalarda listelenmeye başlayan NPXS tokeni uzun soluklu bir düşüş eğilimine girmişti.

NPXS Grafiği

BTC paritesinde oldukça düşen NPXS’in bazı borsalarda BTC paritesi kaldırılmıştı. Entegrasyon duyurusu ile birlikte NPXS fiyatı yüzde 8’lik bir artış yaşamış durumda.An itibariyle NPXS tokeni 0.00014 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Sizin NPXS yatırımınız bulunuyor mu?

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Chromia’dan Yeni Kampanya! 50000 $ Değerinde CHR Dağıtılacak!

Yarın başlayacak kampanya tam bir hafta sürecek. Etkinlik ile birlikte toplamda 50.000 $ değerinde CHR dağıtılacak.

Yayın:

-

chromia

Chromia (CHR) Binance ile yeni bir kampanyaya hazırlanıyor.

Yarın başlayacak kampanya tam bir hafta sürecek. Etkinlik ile birlikte toplamda 50.000 $ değerinde CHR dağıtılacak.

Mainnet’i için yeni aşamaya geçen Chromia hem bu adımını kutlamak hem de FDLT Project ile başlattığı işbirliğini kutlamak için etkinliği düzenlemiş durumda.

3 Farklı Kampanya

50.000 $’lık ödül havuzu üç farklı grupta dağıtılacak.

Birinci kampanya henüz Binance’e üye olmayan yatırımcılar için. Yeni kayıt olacak kullanıcılar burada bulunan link üzerinden kayıt olmaları halinde CHR işlemlerinde yüzde 10’luk bir indirim fırsatı yakalayacaklar. Ek olarak kampanya sırasında 100.000 CHR ve üzeri alım satım işlemi yapan kullanıcılar 10.000 $’lık ödül havuzundan pay alacak.

İkinci kampanyada ise 25.000 $’lık bir ödül havuzu bulunuyor. CHR paritelerinde en yüksek hacimi yaratan kişi 8.000 $’lık CHR’ın sahibi olacak. İkinci sıra 4.000 $ değerinde CHR kazanırken, üçüncü sıradaki kullanıcı 3.000 $ değerinde CHR kazanacak.

Dördüncü sıradan onuncu sıraya kadar olan kullanıcılar ise 10.000 $’lık ödül havuzundan eşit pay alacak.

Üçüncü kampanyada 15.000 $’lık bir havuz bulunmakta. 100.000 CHR ve üzeri hacim yaratan kullanıcıların tümü 15.000 $’lık ödül havuzundan eşit pay alacak. Bu noktada ödül havuzundan pay almak için en yüksek hacimi yaratmış olmanız gerekmiyor. Tek yapmanız gereken 100.000 CHR ve üzeri alım satım işlemi yapmak olacak.

Kampanya kapsamında bulunan pariteler ise CHR/BTC, CHR/BNB ve CHR/USDT.

Ödüller kampayanın bitimini takiben 2 hafta içerisinde hesaplara yatırılacak. Etkinlik ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Hava Kuvvetleri İçin Sunum

Bildiğiniz üzere Chromia ekibi geçtiğimiz haftalarda ABD Hava Kuvvetleri’nin düzenlediği etkinlikte boy göstermişti. Etkinlik kapsamında merkezsiz uygulamaların (DApp) ve blockchain teknolojisinin hava kuvvetleri için faydalarını ve kullanım alanlarını içeren sunum büyük ilgi çekmişti.

Geçtiğimiz günlerde ise “Hazine Avı” etkinliği kapsamında yine ödül dağıtan Chromia, kullanıcıların Chromia blockchaini hakkında daha fazla bilgi sahip olmasını hem de  amaçlamakta. Etkinlik kapsamında ise toplamda 5.000 $ değerinde CHR kullanıcılara dağıtılacak.

Bildiğiniz üzere Chromia, Binance üzerinde topluluk oyları ile SwftCoin’i önemli bir fark ile geçerek listelenmişti.

9 Temmuz’da başlayacak “hazine avı” etkinliği 16 Temmuz’a kadar sürecek. Etkinlik ile ilgili tüm detaylara ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.