BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum Classic Ağını Diğer Saldırılardan Korumak İçin Harekete Geçildi!

Bir haftada iki kez %51 saldırına maruz kalan Ethereum Classic, güvenlik önlemlerini geliştirecek.

Yayın:

-

ethereum classic

Ethereum Classic (ETC) geliştirici ekibi Ethereum Classic Labs, ETC blockchainini başka saldırılardan korumak için bir plan açıkladı.

19 Ağustos tarihinde organizasyon, önümüzdeki üç ila altı ay boyunca ağ mimarisinde uzun vadeli değişikliklerin uygulanmasında derhal harekete geçmeyi önerdi. Geliştirici ekibi, blockchaine yapılan son saldırılar sonrasında çabalarını ağın güvenliğini iyileştirmeye odaklamaları gerektiğine karar verdi.

Ethereum Classic Labs tarafından önerilen önlemler, tutarlı bir hashrate sürdürmek ve gerektiğinde hash oranını arttırabilmek amacıyla, madencilik havuzları ve madencilerle yapılacak bir iş birliğini içeriyor. Daha yüksek ve daha tutarlı bir hash oranı, ağa karşı yapılacak olan %51 saldırısının gerçekleşmesini daha pahalı bir hale getirecektir.

ETC İçin Alınacak Önlemler

Ethereum Classic Labs, ETC blockchainini etkileyen anormallikleri ve hash oranındaki ani artışları belirleyebilmek için gelişmiş ağ izleme teknolojisini de kullanmayı amaçlıyor. Geliştiricilerin diğer kısa vadeli önlemler arasında, beyaz listedeki adresler üzerinden kripto borsaları ile işbirliği, güvenli işlem onay süreleri belirleme ve blockchainin yeniden düzenlenmesini engellemeye yönelik bir tahkim sisteminin konuşlandırılması yer almakta.

Önerilen uzun vadeli çözümler arasında ise, ötesine geçildiğinde yeniden düzenlemenin gerçekleştirilemeyeceği “kontrol noktaları” oluşturan bir hard fark ile %51 direncinin artırılması ve yeni bir proof-of-work madencilik sistemine geçilmesi yer alıyor. Ayrıca geliştirici ekip, bir hazine sistemi oluşturmayı da önerdi, ancak böyle bir önerinin topluluk onayına ihtiyacı olacağını belirttiler.

Geçtiğimiz haftalarda belirttiğimiz gibi, Ethereum Classic %51 saldırısına maruz kaldı. Bildirilenlere göre saldırganlar, Ethereum Classic ağında 3.693 blok değerinde işlem geçmişini değiştirmiş. Tüm bu yaşanan olayların neticesinde yaklaşık 5.6 milyon dolar değerinde ETC iki kere harcandı.

Bu olaydan sadece birkaç gün sonra ise, ETC bir başka %51 saldırısına kurban gitti. Bu saldırıda ise ETC’nin 4.000’den fazla bloğu yeniden düzenlendi.

Yaşanan bu saldırılar ile birlikte, eğer gerekli güvenlik önlemleri alınmazsa, başta OKEx olmak üzere birçok kripto para borsası ETC’yi delist etmek için hazırlanıyor.

Görünüşe göre bu delist edilme haberleri, ETC geliştiricilerini harekete geçirmiş gibi görünüyor. Çünkü ETC’nin %51 saldırısına uğraması büyük oranda borsaları etkilemiş durumda.

Ethereum Classic’in ne olduğunu merak ediyorsanız eğer sizi şu tarafa alalım.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

FTX’ten Yeni Listeleme! AUDIO FTX’te! Müzik Platformlarına Rakip Olabilir!

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX yaptığı yeni duyuru ile birlikte Audius Project tokeni AUDIO’yu listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

İlginizi Çekebilir: Borsa Haberleri

Spot market üzerinde hem ABD Doları hem de Tether (USDT) paritesinde işlemlere başlamış durumda. 0.30 $ seviyelerinden işleme açılan AUDIO paritesi, hızlı bir düşüş ile 0.15 $ seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Ardından gelen hızlı yükseliş ile birlikte tekrardan 0.31 $’a kadar yükseliş gösteren AUDIO, an itibarıyla yüzde 32’lik artış ile 0.25 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Audius Music

Audius Music uygulaması ile birlikte müzik yayın platformları arasına giren uygulama, herhangi bir kısıtlama ve kural olmaksızın ücretsiz yüklemeler ile öne çıkıyor.

320 kbps kalite ile birlikte limitsiz hizmet sunmayı amaçlayan platform, günümüz müzik platformlarına rakip olmayı amaçlamakta.

Mainnet aktivasyonu ile birlikte 10,000 kullanıcı arasında bulunan kişiler, AUDIO tokenlerini talep edebiliyor.

Bu noktada platform kullanıcılarını ücretsiz hizmetin yanı sıra, AUDIO tokenleri ile de ödüllendirmiş görünüyor. İlk 10,000 sanatçıya toplam AUDIO arzının yüzde 5’ini dağıtan Audius Music, toplamda 50 Milyon adet AUDIO dağıtacak.

AUDIO tokenin kontrat adresine burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mainnet Etkinliği

Ünlü yapımcılardan deadmau5 de platformun mainnet kutlaması kapsamında Twitch üzerinde canlı konser verdi.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Analiz Haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Bitcoin Fiyat Analizi 23.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz (23.10.2020). Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Son günlerde yaşanan güzel yükselişlerden dolayı Bitcoin’i tekrar ele almaya karar verdim. Bakalım teknik göstergeler bize neler gösteriyor. Yaşadığımız yükselişler devam mı edecek yoksa biraz soluklanacak mıyız.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 23.10.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bitcoin’de yaşanan yükselişle adeta kripto para piyasasında yatırım yapanlardaki umutsuzlukları yıktı ve ayrı bir hava kattı. Bir çok kişi acaba bu yükselişler 2017’de boğa piyasasındaki gibi bir yükselişin başlangıcı mı diye sormaya başladı. Aslında buradaki yazımda genel görünümün kötü olmadığını yükseliş trendinin bittiğine dair işaretler olmadığını da belirtmiştim. O yazıdan bu yana BTC %20’nin üzerinde değer kazandı.

Genel görünüm hakkındaki fikirlerim hala değişmiş değil. Bu yüzden bugün daha kısa zaman dilimi için görünüme bakacağız. Yukarıdaki grafiği bugün twitter hesabımdan da paylaşmıştım. Bir üçgen yapısı görmekteyiz Bitcoin’in 30 dakikalık grafiğinde. Buradaki tek sorun fiyat üst banda 2 kere dokunurken, alt bandı ise çok sayıda test etmiş. Şu an da zaten alt banda oldukça yakınız.

Yukarıda belirttiğim sebepten dolayı direkt olarak short işlem açmak riskli olacaktır. Şuan yapabileceğimiz en mantıklı hareket muhtemel bir aşağı kırılmada stratejimizi belirlemek olacaktır. Grafikte gösterdiğim mavi alanlar destek bölgelerimiz ve aynı zamanda bu üçgen aşağı kırılırsa takip edeceğimiz hedeflerimiz olacaktır.

Eğer üçgen yukarı doğru kırılırsa da bu defa bu yapıyı bir bullish pennant olarak incelemek daha doğru olacaktır sanırım. Bu yapı yukarı doğru kırılırsa bunun hakkında daha detaylı bir yazı hazırlayıp formasyonu da size anlatmaya çalışacağım.


Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.