Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66625
0.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3617.4
1.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30
-0.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609.8
0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Desteğinden Tepki Aldı Ama Yeterli Mi?

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Desteğinden Tepki Aldı Ama Yeterli Mi?

Bugünkü yazımda Ethereum fiyat grafiğinin son durumunu inceleyeceğiz. Yaklaşık bir hafta önce hazırladığım Ethereum fiyat analizinde yükselişin retest ihtimali olması üzerinde durmuştum. Bu yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Maalesef ki bu ihtimal gerçek oldu ve fiyat direnç bölgesinden ret yiyerek düşüş yaşadı. Bu yazıda da Ethereum’daki son yükselişi inceleyeceğiz.

728×90 muhabbit - Ethereum Desteğinden Tepki Aldı Ama Yeterli Mi?300x250 muhabbit - Ethereum Desteğinden Tepki Aldı Ama Yeterli Mi?

Fiyat 30 Ağustos 2022

Dün Ethereum fiyatı 1.430 dolar bölgesine kadar geriledi. Sonrasında ise o bölgedeki desteğinden tepki alarak 1.500 dolar bölgesinin üzerine çıktı. yazıyı hazırladığım sırada 1.580 dolar bölgesinden işlem görüyor.

Grafik 30 Ağustos 2022

O4LRdcHs - Ethereum Desteğinden Tepki Aldı Ama Yeterli Mi?
Ethereum ETH fiyat grafiği 30.08.2022. 6 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında listeli Ethereum/Tether (ETH/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman diliminde ve TradingView’den temin edilmiştir.

Analiz 30 Ağustos 2022

Grafikteki yeşil bölgeler farklı zaman dilimlerine ait destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Özellikle 1.700-1.800 dolar bölgesini sıkça konuştuğumuz için oldukça hakimsinizdir diye düşünüyorum. Bu bölgenin destek olarak değil de direnç olarak daha iyi çalıştığını görmekteyiz. Ama bugün bunun üzerinde durmayacağız.

Son düşüşlerden sonra fiyatın 1.430 dolar bölgesindeki desteğinden tepki aldığını görmekteyiz. Ancak 14 Ağustos’tan sonraki döneme baktığımızda tepe ve dip bölgelerinin bir öncekinden daha aşağıda olduğunu görmekteyiz. Bu da düşüş trendinin tipik bir göstergesidir (ilgili zaman dilimi için).

Şu an için fiyatta henüz bir dönüş formasyonunun oluşmadığını görmekteyiz. Bu konuda bir gelişme olunca sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar