Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65725.77
-1.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3411.51
-1.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.63
-4.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.6
-0.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Madencileri, Eylül Ayı Gelirlerinde Bitcoin Madencilerinin Gerisinde Kaldı!

Clock
Paylaş
Ethereum Madencileri, Eylül Ayı Gelirlerinde Bitcoin Madencilerinin Gerisinde Kaldı!

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri eylül ayı içinde 406,86 milyon dolar gelir elde etti.

Eylül ayında elde edilen madencilik gelirleri, ağustos ayındaki 841,54 milyon dolarlık gelirden yaklaşık olarak 434 milyon dolar daha az oldu. Ethereum madencileri elde etmiş olduğu bu gelir miktarı ile eylül ayında Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelirden 144 milyon dolar daha az gelir elde etmiş oldu.

728×90 muhabbit - Ethereum Madencileri, Eylül Ayı Gelirlerinde Bitcoin Madencilerinin Gerisinde Kaldı!300x250 muhabbit - Ethereum Madencileri, Eylül Ayı Gelirlerinde Bitcoin Madencilerinin Gerisinde Kaldı!
ethereum miner revenue monthly 1 1143x600 - Ethereum Madencileri, Eylül Ayı Gelirlerinde Bitcoin Madencilerinin Gerisinde Kaldı!

Ethereum blok zincirinin proof of work (PoW) konsensüs algoritmasından proof of stake (PoS) algoritmasına geçmesinin, madenci gelirlerinin eylül ayındaki gelirlerinde etkili olsa da önceki aylara oranla genel olarak ciddi bir düşüş görülüyor.

Madencilerin elde etmiş olduğu gelirin 12,70 milyon doları işlem ücretleri veya Ethereum’da işlem yapmakla ilgili maliyetlerden geliyor. Madencilere yapılan sübvansiyon ödemeleri ise geriye kalan kısmı oluşturuyor.

Aylık İşlem Sayısı

Bu verilerin yanında elde edilen ağ verilerine göre, Ethereum’un eylül ayında ağ üzerinde yapılan işlem sayısı bir önceki aya göre azalmış görünse de, son üç aylık döneme göre ortalama aynı değerlerde görünüyor.

Veriler incelendiğinde 2021 yılı mayıs ayında zirve yapan ve 45,06 milyona ulaşan işlem sayısının, 2022 yılı eylül ayına gelindiğinde 33,74 milyon seviyesinde olduğu görülüyor.

transactions on the ethereum network monthly 3 1143x600 - Ethereum Madencileri, Eylül Ayı Gelirlerinde Bitcoin Madencilerinin Gerisinde Kaldı!

TradingView üzerinden alınan verilere göre yazım itibarıyla (03 Ekim 2022) 1293 dolar civarında işlem gören Ethereum, son yedi gün içerisinde %1’e yakın bir yükseliş yaşadı.

160 milyar dolar piyasa değerine ulaşan Ethereum, günlük hacimde ise 8,4 milyar dolar civarında hacim yaratmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar