Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59554
3.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3175.19
1.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.92
0.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $534.3
0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Madencilerinin Geliri, Bitcoin Madencilerini Geçti!

Ethereum madencileri son aylarda, Bitcoin madencilerinden daha fazla gelir elde ediyor.

Clock
Paylaş
Ethereum Madencilerinin Geliri, Bitcoin Madencilerini Geçti!

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri temmuz ayı içinde 1,03 milyar dolar gelir elde etti.

Bunun yanında, Bitcoin madencileri ise geçen ay 971,8 milyon dolar gelir elde etti. Bitcoin madencileri tarafında son dönemlerde düşen madencilik gelirleri nedeniyle, Ethereum madencileri, arka arkaya üç ay boyunca Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde etmiş oldu. Hatırlanacağı üzere Ethereum madencileri, bu yılın şubat ayı başlarında ve nisan sonlarında ve mayıs ayında da Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde etmişti.

728×90 muhabbit - Ethereum Madencilerinin Geliri, Bitcoin Madencilerini Geçti!300x250 muhabbit - Ethereum Madencilerinin Geliri, Bitcoin Madencilerini Geçti!

Burada dikkat çeken bir nokta ise yıllardır nadir görülen bu olayın son zamanlarda daha sıklıkla gerçekleşmiş olmasıdır.

ETH Madencilik Geliri Temmuz - Ethereum Madencilerinin Geliri, Bitcoin Madencilerini Geçti!
ETH Madencilik Geliri

Ethereum madencilerinin daha yüksek gelir elde etmelerinin nedenlerinden biri olarak, ETH fiyatının son zamanlarda yükselişe geçmesi gösterilebilir. Bunun yanında Çin’in Bitcoin madencilerine yönelik devam eden baskıları, onları başka yerleşim alanlarına taşınmak zorunda bırakmıştı. Bitcoin madencilerinin gelirleri bu durumdan dolayı önemli ölçüde etkilenmişti.

Diğer bir önemli neden ise ağın yükselen işlem ücretlerinden kaynaklanıyor. Bilindiği üzere Ethereum madencileri, gas olarak bilinen ve ETH ile ödenen işlem ücretlerinden gelir elde ediyor ve yeni kripto para üretmek için sübvansiyonları bloke ediyor.

İşlem Ücretlerinin Payı

Şu anda, Ethereum madencilerinin gelirinin yaklaşık % 19’u gas ücretlerinden geliyor. Ancak yürürlüğe girecek olan Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 ile ücretlerin bir kısmı madenciler yerine ağa gönderilecek.

ETH Islem Ucreti Payi 1143x600 - Ethereum Madencilerinin Geliri, Bitcoin Madencilerini Geçti!
ETH İşlem Ücretleri Payı

Bilindiği üzere, bundan sonra EIP 1559 ile blok başına iki ücret alınacak. Bunlardan biri taban ücret ve madenciler için bir katılım ücreti. Baz ücret yakılacak ve sadece dahil etme ücreti madencilere gidecek. Bilindiği üzere EIP’nin genel amacı, kullanıcılar için işlem ücretlerini azaltmaktır.

TradingView üzerinden alınan verilere göre an itibari ile 2643 dolar civarında işlem gören Ethereum, son yedi gün içerisinde %12’ye yakın bir artış yaşadı. 310 Milyar $ piyasa değerine ulaşan kripto para birimi, günlük hacimde ise 25 milyar dolar civarında hacim yaratmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar