BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum Madencilik Gelirlerindeki Düşüş Devam Ediyor!

Ethereum madencilerinin aralık ayı geliri 1,91 milyar dolar civarında kaldı.

Avatar

Yayın:

-

Ethereum madencilik

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri aralık ayı içinde 1,91 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

Aralık ayında elde edilen madencilik gelirleri, kasım ayındaki 2,07 milyar $’lık gelirden yaklaşık olarak % 8 daha az oldu. Ağda yapılan işlemlere ait ücret farklılıkları ve Ethereum fiyat düşüşü, madenci gelirlerinin mayıs ayında görülen 2,41 milyar dolarlık önceki rekor seviyenin oldukça gerisinde kalmasına neden oldu.

ethereum miner revenue monthly 1143x600 - Ethereum Madencilik Gelirlerindeki Düşüş Devam Ediyor!
Ethereum

Madencilerin elde etmiş olduğu gelirin 147,34 milyon doları işlem ücretleri veya Ethereum’da işlem yapmakla ilgili maliyetlerden geliyor. Madencilere yapılan sübvansiyon ödemeleri ise geriye kalan 1,69 milyar doları oluşturuyor.

İşlem Sayısı Düştü

Bunun yanında elde edilen ağ verilerine göre, Ethereum’un aralık ayında ağ üzerinde yapılan işlem sayısı, bir aylık döneme göre gerilemiş görünüyor. Veriler incelendiğinde mayıs ayında zirve yapan ve 45,06 milyona ulaşan işlem sayısının, aralık ayına gelindiğinde 38,3 milyona düştüğü görülüyor.

transactions on the ethereum network monthly 1143x600 - Ethereum Madencilik Gelirlerindeki Düşüş Devam Ediyor!
Ethereum İşlem Sayısı

TradingView üzerinden alınan verilere göre yazım itibarıyla 3.797 dolar civarında işlem gören Ethereum, son yedi gün içerisinde %8’e yakın bir düşüş yaşadı.

image 1200x482 - Ethereum Madencilik Gelirlerindeki Düşüş Devam Ediyor!
Ethereum Fiyat

451 milyar dolar piyasa değerine ulaşan kripto para birimi, günlük hacimde ise 10 milyar dolar civarında hacim yaratmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trend Haberler