Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59484
5.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3332.19
3.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.89
1.71%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $405.8
2.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Üzerinde 1 Milyar İşlem Yapıldı!

Ethereum yeni kilometre taşlarına gözünü dikti!

Clock
Paylaş
Ethereum Üzerinde 1 Milyar İşlem Yapıldı!

Fiyat açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru giden Ethereum, bir başka dönüm noktasına ulaştı.

Blockchain gezgini Etherscan’in verilerine göre, Ethereum ağı bugün 1 milyar işleme ulaştı.

Binance BannerBinance Banner

Bildiğiniz gibi Ethereum blockchaini 2015 yılında hayata geçti ve Mayıs 2017’de ilk kez günlük 100.000 işlem rekorunu kırdı. Ardından Ocak 2018’de ise, yani fiyat 1.000 $’a çıktığı zaman 1 milyon işlem rekoru kırılmıştı.

Boğa piyasasının yerini düşüş aldıktan sonra, Ethereum’un günlük işlemleri 500.000 ila 1 milyon arasında gidip geldi. Ancak Haziran 2020’den bu yana işlemler, blockchainin üzerine geliştirilen merkezi olmayan finans uygulamalarının kullanımı ile günlük 1 milyon işlemin hep üstünde kaldı.

Aave ve Uniswap gibi merkezsiz finans uygulamaları, kullanıcıların varlıklarından faiz kazanmalarına ve merkezi bir banka ya da borsaya ihtiyaç duymadan varlıklarını takas etmelerine olanak sağlar.

Kullanıcılar bu uygulamalar için Ethereum blockchaininden destek alıyorlar ve bu tür protokoller aracılığı ile gerçekleşen bir sürü işlem var. DeFi veri sağlayıcısı DeFiPulse’a bakacak olursak, DeFi protokollerinde kilitlenmiş 35 milyar $’ın üzerinde varlık mevcut.

Tabi Ethereum blockchaininin kullanımının artması beraberinde ağa yük getiriyor. Giderek sıkışan blockchainde işlem ücretleri artmaya başladı. Geçen yıl faaliyete geçen ancak henüz tam olarak işlevsel olmayan Ethereum 2.0 ağı, daha büyük miktarda işlemi hızlı bir şekilde işlemek için tasarlandı.

Günlük işlem oranları bu şekilde sabit kalırsa, Ethereum blockchaini iki yıldan biraz uzun bir süre içinde 2 milyar işlemi gerçekleştirebilir. Kullanıcıların umudu ise, Ethereum’un 2 milyar barajına ulaşmadan önce ETH 2.0’ı piyasaya sürmesi.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar