BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Facebook Libra Coin’ i 2020′ de piyasaya sürecek mi ?

Libra ile ilgili yapılan ankete katılanların çoğu, Facebook’ un kripto para birimi projesi Libra’ nın bu yıl piyasaya sürülmeyeceğine inanıyor.

Yayın:

-

Facebook Libra Muhabbit

Block’ un, Facebook’ un Libra‘ sı ile ilgili yaptığı anketine katılanların çoğu, Facebook’ un kripto para birimi projesi Libra’ nın bu yıl piyasaya sürülmeyeceğine inanıyor. Bu anket için katılımcı olan 106 kişi; risk sermayesi yatırımları, finansal hizmetler ve dijital varlık endüstrisi gibi sektörün önemli pozisyonlarından kişilerdir. Katılımcılardan 72’si  yani %67,9’ u Libra’ nın 2020 yılında piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ile ilgili soruya “ Hayır ” yanıtını verirken geriye kalan 34 katılımcı yani %31,1’ i bu soruya “Evet” yanıtını vermiştir.

Block’un anketi, Libra’ nın bu yıl piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini belirleyebilecek olası faktörlere odaklanmamış olsa da, projedeki son gelişmeler açıkcası bu yıl için zor sinyali veriyor. Bu ayın başlarında Alman Merkez Bankası Başkanı Jens Weidmann, bankalardan Libra ile mücadele için daha hızlı ve daha ucuz ödeme seçenekleri geliştirmelerini istedi. Geçtiğimiz yılın aralık ayında ise, Federal Rezerv yetkilisi Lael Brainard Libra’yı eleştirdi ve ” bir dizi önemli yasal ve düzenleyici zorluğun” gerekliliğini vurguladı.

Vodafone’ da Libra Birliğinden Ayrıldı!
Projenin yönetim konseyi olan Libra Birliği geçtiğimiz salı günü yapılan açıklamayla Telekomünikasyon devi Vodafone’ un da Libra’ dan ayrıldığını doğruladı. Başlangıçta 28 üye ile başlayan Libra Birliği; Booking Holdings, Ebay, Mastercard, Mercado Pago, Paypal, Stripe, Visa ve son olarak Vodafone’ un da ayrılmasıyla 20 üye sayısına düştü. 
Bu negatif haberler gölgesinde Libra Birliği, Libra’ nın teknik yol haritasını yönlendirecek 5 üyeden oluşan bir komite kurdu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Balancer’ı Listeliyor

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

DeFi platformlarından Balancer (BAL) yeni bir merkezi borsada daha işlem görmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar DeFi ürünlerindeki yükseliş ile birçok merkezi borsa DeFi tokenlerini listeleme kararı almıştı.

Çıkış yaptığı ilk gün yaşadığı yüzde 200’lük artış ile dikkat çeken Balancer önde gelen DeFi ürünleri arasında bulunuyor. Kontrat üzerinde bulunan bir açık sebebiyle geçtiğimiz dönemde saldırıya da uğrayan platform, DeFi Market Cap’te 6’ıncı sırada bulunmakta.

Binance üzerinde işleme açılacak pariteler ise şu şekilde:

BAL/BNB, BAL/BUSD, BAL/BTC

Bugün başlatılacak alım satım işlemleri için, yatırma işlemleri de an itibariyle başlatılmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.