Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56066.02
8.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3221.49
3.70%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.38
5.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.9
3.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fantom Vakfı İle Ethereum Classic Labs’ın DeFi İş Birliği

Ethereum Classic Labs (ETC Labs), Fantom’a DeFi entegrasyonunu sağlamak amacıyla Fantom Vakfı ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Clock
Paylaş
Fantom Vakfı İle Ethereum Classic Labs’ın DeFi İş Birliği

Ethereum Classic Labs (ETC Labs), Fantom’a DeFi entegre etmek adına Fantom Vakfı ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Fantom, konsensüs modüllerinde blockchain ağlarını dağıtmak ve özelleştirmek için tamamen açık kaynaklı bir teknoloji yığınıdır. Platform, Opera Mainnet’i sunan ve Xar Ağı’nın geliştirilmesinde önemli bir rol oynayan Fantom Vakfı tarafından denetleniyor.

Ethereum Classic Labs, Ethereum Classic’in gelişimini hızlandırmaya ve blockchain startuplarını desteklemeyi kendine amaç edinmiş geliştiricilerle dolu bir oluşumdur.

Ethereum Classic Labs ile Fantom Vakfı’nın güçlerini birleştirerek Fandom’a DeFi entegrasyonunu hedefledikleri açıklandı. Açıklamayı Fantom Vakfı’nın CMO’su Michael Chen yaptı. Chen;

Binance BannerBinance Banner

“DeFi için ETC Labs ile işbirliği yapacağız. Xar ekosistemine, yığınımızın (stack) stablecoin, borç verme, staking, varlık ihracı ve teminatı gibi tüm yönlerini sunacağız.”

Fantom’un, DeFi framework’ü Xar Ağı’nı kullanacağı aşikârdır. Xar Ağı, Fantom’un Lachesis ve TxFlow gibi Byzantine Fault Tolerant (BFT) konsensüs teknolojilerini, geliştirilmiş DeFi seçeneklerini destekleyen bir blockchain ortamı yaratmak için kullanıyor.

Ethereum Classic’in varlığı Fandom platformunda sadece teminat olarak görülecektir. Fantom, Xar Ağı’nı Ethereum’un MakerDAO platformunun gelişletilebilir bir muadili olarak kullanacak.

Bu işbirliği sayesinde Fantom platformunda, MakerDAO’nun Ethereum’daki Dai’si gibi stablocoin geliştirmek için Ethereum Classic tokenini kullanabilecek. Bununla birlikte, Xar Ağı’nın tasarımı ETC dışında, Collateralized Stable Currency Tokens (CSCTs) içeren stablecoinlerin agnostik olarak ihracına izin verecek.

İhraç eden taraflar, teminat (ETC) üzerinde tüm kontrolü ellerinde bulundurma hakkına sahiptirler. Hatta Xar Ağı’nda stablecoin stake ederek ödül bile kazanabileceklerdir.

Fantom’un Ethereum Labs ile ilişkisi, Xar Ağı’ndaki ve Fantom ekosistemindeki ETC tokenlerinin kapsamını ve hizmetini daha geniş bir skalaya yayacaktır. Fantom tarafından geliştirilen ekipmanlar, geliştiricilere blockchainin ağlarını, Cosmos gibi birlikte çalışabilirliklerini özelleştirme ve dağıtma şansı verecektir. Ayrıca bu işbirliği, ETC’nin tokenlerinin likiditesini ve DeFi ürünlerinde kullanılabilirliğini daha geniş bir ağ yelpazesinde geliştirmesine yardımcı olacaktır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar