Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66592
-0.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3437.43
-1.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.46
1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $589.1
-1.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FCA Kripto Para Yatırımları Hakkında Uyarı Yaptı!

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto para birimlerine yatırım yapmanın riskleri hakkında bir kampanya başlattı.

Clock
Paylaş
FCA Kripto Para Yatırımları Hakkında Uyarı Yaptı!

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto para birimlerine yatırım yapmanın riskleri hakkında bir kampanya başlattı.

FCA yöneticisi Sarah Pritchard’ın bildirisine göre bu kampanyanın amacı, “kendine güvenen yatırımcıların yaratma isteği” olarak nitelendiriliyor. Yani bu kampanya, genç yatırımcıları engellemek için değil, onları konu hakkında daha fazla bilgi sahibi yapmak ile alakalı.

728×90 muhabbit - FCA Kripto Para Yatırımları Hakkında Uyarı Yaptı!300x250 muhabbit - FCA Kripto Para Yatırımları Hakkında Uyarı Yaptı!

Pritchard, konu hakkında şunları söyledi:

Yeni yatırımcılarının çoğunun eylemleri, kendileri hakkında tanımladığı şeyleri yansıtmıyor.

FCA’nın bu hareketinin bir parçası olarak kurum, yüksek riskli varlıklara yatırım yapan genç yatırımcılar ile bir anket yaptı. Ankete katılan 18-40 yaş arası kişilerden %76’lık bir kısmı, yatırım kararlarını arkadaş veya aile tavsiyesi üzerine verdiğini belirtti.

Yüksek riskli varlıklara yatırım yapan bu kişilerin en az %60‘ı ise istikrarlı bir şekilde gelir elde etme niyetlerini belirtti.

Yatırımcıların düşünmelerini isteyen Pritchard, amaçlarının yatırımcıları engellemek olduğunu söylemiyor.

Tüm parasını kaybetmeye hazır olan yatırımcılar, yüksek riskli varlıklara yatırım yapabilirler.

FCA Daha Önce de Uyarılar Yapmıştı!

Bu çalışma, FCA’nın kripto paralar hakkında yaptığı ilk uyarı değil.

2021 yılının Ocak ayında FCA, yatırımcıları kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce iyice düşünmelerini istiyordu.

11 Ocak 2021’de yayımlanan uyarıda kripto paralar ile ilgili en fazla dile getirilen beş endişe yer alıyordu. Bu endişeler sırasıyla fiyat oynaklığı, yatırımcıyı koruma eksikliği, ürün karmaşıklığı, ücretler ve yanıltıcı pazarlama taktikleriydi.

FCA CEO’su Nikil Rathi, geçtiğimiz ay kurumun kripto paralara olan bakış açısını yineledi ve yatırımcıları uyardı.

Bununla birlikte FCA’nın hedefinde bir kripto para borsası olan Binance var. Bu yaz FCA, Binance’in genel merkezi olmamasının “büyük bir sorun” olduğunu belirtti ve endişelerini dile getirdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar