Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63424.01
2.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3467.49
1.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.29
-2.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.3
0.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FDIC: “Kurumumuz Hiçbir Kripto Para Şirketini veya Tokenı Desteklememektedir”

FDIC Başkan Vekili Martin Gruenberg, kurumun ABD’deki herhangi bir kripto para şirketini desteklemediğini ve sigortanın, token kayıplarını karşılamadığını söyledi.

Clock
Paylaş
FDIC: “Kurumumuz Hiçbir Kripto Para Şirketini veya Tokenı Desteklememektedir”

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumunun (FDIC) Başkan Vekili Martin Gruenberg, kurumun ABD’deki herhangi bir kripto para şirketini desteklemediğini ve sigortanın, token kayıplarını karşılamadığını söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Kısa süre önce toplanan Senato Bankacılık Komitesi’nin, mali düzenleyicilerin gözetimi hakkındaki oturumunda konuşan New Jersey Senatörü Bob Menendez, komiteye bazı öenrilerde bulundu. Menendez, milletvekillerinin riskli davranışlar konusunda kripto para borsalarını ve borç verme platformlarını titizlikle incelemeleri gerektiğini söyledi. 

Menendez’in önerisine cevap veren Gruenberg, şu açıklamayı yaptı:

“FDIC tarafından desteklenen hiçbir kripto para şirketi bulunmuyor. Ayrıca FDIC sigortası hiçbir şekilde kripto para birimlerini kapsamıyor”

Bilindiği üzere FDIC sigortası, ABD’deki finansal kurum mevduatlarını, banka iflası durumunda veya diğer özel koşullar altında korumaktadır. Bu duruma atıfta bulunan Menendez, komiteye konu hakkında açıklama yapılması için bir soru sordu.

Ayrıca, FDIC’nin, ağustos ayında kripto para birimleriyle ilgili mevduat sigortası hakkında yanlış beyanda bulunduğu iddiasıyla şirketlere durdurma ve vazgeçme mektupları yayımladığını gösterdi. Gruenberg yönetimindeki kurumun bu durum karşısında, kripto para şirketlerinden kaynaklanan riskleri nasıl ele alacağını sorguladı.

Gruenberg ise konuyu şu şekilde açıkladı:

“Bu bizim için önemli bir öncelik oldu. Kripto para alanındaki bazı şirketleri ve yanlış beyanda bulunanları belirlediğimizde, çok güçlü davrandık. Onlara bu faaliyetlerini durdurmalarını ve yanlış beyandan vazgeçmelerini talep eden belgeler gönderdik. Ayrıca, gerekli şartlara uymazlarsa, yasalara göre bizim için uygun olan yaptırım yetkililerine sahip olduğumuzu belirttik.”

Eski başkan Jelena McWilliams’ın istifasının ardından göreve gelen Gruenberg, 2022 yılı şubat ayından bu yana FDIC başkan vekili olarak görev yapıyor. Hatta ABD Başkanı Joe Biden, 14 Kasım’da yapılan seçimlerde, Gruenberg’i bir sonraki FDIC başkanı olarak beş yıllık bir dönem için aday göstereceğini duyurmuştu.

FDIC Bankalara Düzenleme Gelmesini İstiyor

FDIC, kurumların kripto para ve diğer ilgili faaliyetleri güvenli bir şekilde yürütme konusunda yüksek düzeyde sorumluluk göstermesi gerektiğini belirtiyor. 

Bilindiği üzere FDIC, geçtiğimiz yıl ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) ile yürütülen bir çalışmaya dahil oldu ve kasım ayına gelindiğinde, çalışmaya dair her şeyi raporladı.

Yayımladığı bir raporda FDIC, bankaların bankacılık işlemlerinde ne tür kripto para faaliyetlerine izin verildiğini bilmeleri için net düzenlemeler sağlayacağını söylüyor. Ayrıca, bunun oluşması için bazı alanlarda daha net yönergelerin sağlanacağını da belirtiyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar