Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65912.01
-0.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3390.5
-2.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.91
-3.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.6
-0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Fed Faiz Kararı, Haftalık Piyasa Analizi ve Beklentilerim!

Clock
Paylaş
Fed Faiz Kararı, Haftalık Piyasa Analizi ve Beklentilerim!

Ladies and Centilmenler, umutlarınızın tükenmeye başladığını görmek umut verici. Market Maker amacına ulaşmayı başarmış demektir bu. Yani düşüşün sonlarına yaklaşıyoruz demek. An itibarıyla Bitcoin fiyatı 60 Bin dolar seviyelerinde seyrederken fiyat odaklı ilerlememekte fayda olduğunu düşünüyorum.

728×90 muhabbit - Fed Faiz Kararı, Haftalık Piyasa Analizi ve Beklentilerim!300x250 muhabbit - Fed Faiz Kararı, Haftalık Piyasa Analizi ve Beklentilerim!

Bizim için önemli olan Bitcoin fiyatından çok altcoin rallisidir. Bize para kazandıracak unsur budur. Altcoin rallisinin başlaması için Bitcoin Dominance 50.8 altında 2 hafta kapanış yapması, ETH dominance 20.4 üzerinde kapanış yapması gerekiyor. Bu etapdan önce bizim düşüşleri parçalı alım olarak değerlendirmemiz gerekiyor.

Temmuz ayı Fed faiz kararı


Ben temmuz ayının dip senaryosunda son dönem olduğuna inanıyorum. Faiz kararı öncesi stres nedeni ile geri çekilmeler görsek de sonrasında piyasa toparlama görecektir. Verileri incelediğimizde sıkılaşma politikalarının eylül ayında gevşeyeceğini görüyoruz. Zaten Bitcoin fiyatlamayı sever. Olay gerçekleşmeden gerçekleşmiş gibi dalgalanmasını ETF zamanında da görmüştük.

Ben Temmuz ayının ikinci yarısında yukarı yönlü hareketin başlayacağını düşünüyorum. Bu burdan alırsanız ikinci yarıda uçacağız demek değildir. Bu tarz yatırımlarda her riski göze almak ve her zaman fırsatlar için nakit bulundurmak zorundayız.


Son dönemde yaptığım yatırımlarda evet bakiyenin eridiğini görüyorum. Ama dip dediğiniz kavramı net olarak bilmeniz imkansızdır. Bu yüzden her yazımda paranızı bölün ve parçalı alım yapın diye ısrarla yazdım. Bu tarz yükseliş öncesi dönemlerde her düşüşü parçalı alım ile değerlendirip maliyet düşürerek ilerlemek lazım.


Çok kısa vadede para kazanma hırsına düşmemenizi isterim. 3 aydan daha düşük vade için yapılan yatırımları sağlıklı bulmuyorum. Bana göre 3 ay bile yetersiz. En az 1 yıl ihtiyacınız olmayacak bir para ile yatırım yapmanız gerekiyor. Kısa vadede zararları değil uzun vadede kazançları düşünerek ilerleyin.

Temmuz ayı Fed Faiz beklentisi hala sabit bırakılması yönünde. Kendimizi 3 faiz indirimine odaklayıp eylül ayında ilk indirimi beklemekte fayda göreceğimize inanıyorum. Ben piyasalara pozitif bakıp ay sonunda yukarı yönlü hareketlerin başlayacağını düşünüyorum.


Sizleri seviyorum ❤️

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar