Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66538.12
0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3220.2
1.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.71
-0.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609.2
2.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FED’in, ABD Vatandaşlarının Kripto Para Kullanımına Dair Raporu Şaşırttı!

Kripto para benimsenmesi artmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
FED’in, ABD Vatandaşlarının Kripto Para Kullanımına Dair Raporu Şaşırttı!

Federal Rezerv (FED), Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan vatandaşların finansal durumlarına ait bilgilerin yer aldığı yıllık raporunu yayımladı.

Raporda, Amerikalıların kripto paraları bir satın alma mekanizmasından ziyade daha çok yatırım aracı olarak kullanma eğiliminde olduğu belirtildi.

728×90 muhabbit - FED'in, ABD Vatandaşlarının Kripto Para Kullanımına Dair Raporu Şaşırttı!300x250 muhabbit - FED'in, ABD Vatandaşlarının Kripto Para Kullanımına Dair Raporu Şaşırttı!

Raporda ayrıca, ankete katılan yetişkinlerin %12’sinin 2021 yılında kripto paralara sahip olduğu ve bunları aktif olarak kullandığı belirtiliyor. Veriler, kripto paraların işlemsel bir araç yerine bir yatırım aracı olarak tercih edildiğini gösteriyor. Detaylarda ise yetişkinlerin %2’sinin satın alma için ve %1’inin de çevresine para göndermek için kullandığı ortaya konuyor.

Gelir düzeyine göre de incelenen kripto para kullanım oranı da oldukça ilginç sonuçları ortaya koyuyor. Düşük gelire sahip vatandaşların işlem amacıyla kripto kullanma olasılığının daha yüksek olduğu sonucuna varıldığı belirtiliyor. Ayrıca kripto paralar ile işlem yapanların %13’ünün geleneksel banka hesaplarının bulunmadığı söyleniyor. Bunların %27’sinin ise bir kredi kartı dahi bulunmuyor. İşlemsel kripto para kullanan 10 yetişkinden yaklaşık 6’sının 50.000 doların altında bir gelire sahip olduğu ve sadece %24’ünün 100.000 doların üzerinde bir gelire sahip olduğu belirtiliyor.

Bunun yanında, yatırım amacıyla kripto para kullananların ise geleneksel bir bankacılık ilişkisine sahip olduğu belirtiliyor.

Yapılan açıklamada, kripto paralar ile ilgili olarak yapılan araştırmanın 2021 yılındaki Omicron varyantının hemen öncesinde yapıldığı belirtiliyor. Bu duruma açıklama getiren FED yetkilileri, ilgili araştırmanın kısa süre önce gerçekleştirilmesi durumunda, ekonomik çöküşün yaşandığı bu dönemde çok daha farklı sonuçların ortaya çıkabileceğini belirtiyor.

Abd Vatandas Muhabbit 1 - FED'in, ABD Vatandaşlarının Kripto Para Kullanımına Dair Raporu Şaşırttı!

Son dönemlerde kripto paraların bilinirliği ve kullanım alanı artması ile birlikte bu alana dair araştırmalar da orantılı olarak artmaya başladı. Yine yakın zaman önce StarkWare firması tarafından benzer konuda Amerika Birleşik Devletleri’nde bir anket gerçekleştirildi. Anketin sonuçlarına göre katılımcıların %53’ü kripto paraları “geleceğin finansı” olarak tanımlıyor. 25 ve 34 yaş arası katılımcıların kripto paralara bakış açıları ise daha da olumlu. Gençlerin %68’i, kripto paraların gelecekte finansal sistemin ana aktörü olacağını düşünüyor.

Çoğu Amerikalı Kripto Paralardan Haberdar

Amerika Birleşik Devletleri şüphesiz ki kripto para sektöründe öncü bir ülke. Ülke vatandaşlarının çoğu kripto paralardan haberdar. Kasım 2021 tarihinde 10 bin katılımcı ile yapılan bir başka çalışmanın sonuçlarına göre; katılımcıların %62’si konu ile ilgili temel bilgiye sahip. Diğer %24’lük dilim, konu ile ilgili az bir bilgiye sahip olduğunu söylerken yalnızca %14’ü daha önce Bitcoin, Ethereum ve benzerlerini duymadığını ifade ediyor.

Aynı ankette, katılımcıların %16’sının kripto para yatırımı yaptığı görülüyor. Kripto para sektörüne en hevesli ve girişken grup ise 18 ila 29 yaşları arasındaki erkekler. Bu grubun %43’ü kripto paralara yatırım yaparak işlemler gerçekleştirmiş.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar