Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66316.93
0.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3401.56
-0.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.04
-3.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $582.7
-0.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Fed’in enflasyon hedefi ve faiz açıklamasından sonra Bitcoin fiyatı!

Clock
Paylaş
Fed’in enflasyon hedefi ve faiz açıklamasından sonra Bitcoin fiyatı!

Bitcoin fiyatı Fed’in faiz oranlarını mevcut %5,25-%5,50 aralığında tutmasının ardından bugün hafif bir yükseliş gösterdi.

Fed Faiz Oranlarını Sabit Tuttu

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), analistlerin çoğunluğunun tahmin ettiği gibi gösterge federal fon faiz oranını %5,25 ila %5,50 aralığında tutma kararı aldı. Fed, ekonomik aktivitenin sağlam bir hızla genişlemeye devam ettiğini ve istihdam kazanımlarının güçlü kaldığını belirtti. Enflasyon geçen yıl azaldı ancak yüksek seviyelerde seyrediyor. Fed son aylarda %2’lik enflasyon hedefine doğru mütevazı bir ilerleme kaydedildiğini ifade etti.

728×90 muhabbit - Fed'in enflasyon hedefi ve faiz açıklamasından sonra Bitcoin fiyatı!300x250 muhabbit - Fed'in enflasyon hedefi ve faiz açıklamasından sonra Bitcoin fiyatı!

Stagflasyon Tehdidi ve Fed’in Seçenekleri

CoinShares Araştırma Başkanı James Butterfill, Fed’in stagflasyon tehdidi karşısında zor bir durumda olduğunu belirtti. Bu durumun finansal istikrarsızlığa yol açabileceğini ve bankaları ciddi şekilde etkileyebileceğini söyledi. Butterfill, “Enflasyon yükselirse Fed’in ateş gücü azalacak, bu durum bankacılık sektörünü zayıflatabilir ve ekonominin diğer alanlarında sorunlara neden olabilir” dedi.

Ionic Digital CEO’su Matt Prusak ise Fed’in yumuşak bir iniş tasarlamaya çalışırken, Bitcoin’deki olası düşüşlerin uzun vadeli yatırımcılar için cazip birikim fırsatları yaratabileceğini ifade etti.

Hisse Senetleri Yükselişte

Fed’in faiz oranlarını sabit tutma kararına rağmen, önemli hisse senedi endeksleri yükseliş gösterdi. Bugün ABD’de gün ortası ticareti sırasında S&P 500 %1, Nasdaq Composite %1,7 oranında arttı. Dow Jones ise %1’in altında bir yükseliş kaydetti. CBOE Volatilite Endeksi (VIX) %3,5 düşüşle 12,40 puana geriledi.

Bitcoin’in Güncel Durumu

The Block‘un Bitcoin fiyat verilerine göre BTC fiyatı bugün %3,47 artışla 69.159,19 dolar seviyelerinde işlem gördü. Bu yükseliş Fed’in faiz oranlarını sabit tutma kararının ardından geldi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar